ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Pozrite sa, ako si môžete zmeniť zvuk upozornenia, keď napríklad začnete nabíjať váš smartfón

Pozrite sa, ako si môžete prispôsobiť zvuk upozornenia vášho Android smartfónu potom, ako dáte vaše zariadenie nabíjať, prípadne keď máte slabú batériu.

Operačný systém Android umožňuje prispôsobiť si smartfón od výmyslu sveta. Nedávno sme vám napríklad ukázali, ako si môžete vytvoriť vlastné widgety, zmeniť ikony aplikácií, upraviť vzhľad rozhrania systému a podobne. Dnes by sme vám radi ukázali ďalší nástroj, prostredníctvom ktorého si môžete opäť o čosi viac personalizovať vaše zariadenie.

Nastavte si rôzne zvuky súvisiace so stavom batérie

Dovoľte nám dať vám do pozornosti zaujímavú aplikáciu Battery Sound Notification, ktorá umožňuje nastaviť si rôzne zvuky súvisiace so stavom batérie, napríklad keď vám klesne stav nabitia batéria pod kritickú úroveň, keď dáte smartfón nabíjať a podobne. Aplikáciu môžete stiahnuť z obchodu Google Play pričom dostupná je zadarmo.

Battery Sound Notification
Battery Sound Notification
Developer: Argon Dev
Price: Free+

Samotné nastavenie zvukov rôznych stavov batérie je veľmi jednoduché. Potom, ako stiahnete aplikáciu a otvoríte ju, tak vo vrchnej časti obrazovky uvidíte ikonu “+”. Prostredníctvom tejto ikony môžete pridať zvuk, ktorý sa vám automaticky prehrá potom, ako napríklad začnete nabíjať smartfón.

ako priradit zvuk zmene stavu baterie_1
Zdroj: Vosveteit

V ďalšom kroku je potrebné zvoliť možnosť, ku akému stavu batérie, chcete priradiť zvuk. Aplikácia ponúka 4 základné stavy batérie. Keď pripojíte smartfón k nabíjacej sieti, keď ho odpojíte, keď je batéria plne nabitou, alebo keď je stav nabitia batérie nízkym. V ďalšom kroku zvoľte možnosť File Explorer. Následne budete presmerovaný do správcu súborov, prostredníctvom ktorého je potrebné zvoliť vami požadovaný zvuk. Môže to byť ako pípnutie, tak aj pesnička alebo niečo iné. Aplikácia umožňuje priradiť ľubovoľný audio súbor k vyššie spomínaným stavom batérie.

Následne, ako vyberiete zvuk, ktorý chcete prehrať, tak prostredníctvom ikony diskety uložte nastavenie. Potom, ak ste nastavenie uložili správne, tak by ste mali vidieť na úvodnej obrazovke aplikácie uložený zvuk, ako môžete vidieť na druhej snímke obrazovky nižšie.

Hotovo. Ak ste zvolili nastavenia, ako na obrázkoch vyššie, tak sa vám prehrá zvuk potom, ako začnete nabíjať smartfón. Rovnako vám dávame do pozornosti, že ak by sa vám neskôr neprehrával zvuk, tak je potrebné pre aplikáciu vypnúť funkciu optimalizácie batérie, aby ju systém automaticky nevypínal po uplynutí určitej doby.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close