NávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako si môžete zapamätať, kde ste zaparkovali auto pomocou hlasovej asistentky Google

Ide o funkciu, ktorú oceníte hlavne v neznámom prostredí pričom nepotrebujete inštalovať žiadnu aplikáciu tretej strany

Nie je nič viac frustrujúcejším, ako keď zaparkujete auto, ale zabudnete kde. Obzvlášť v prípade nákupných centier, či v lokalitách, ktoré sú pre vás neznámymi. A práve za týmto účelom vám chceme dať do pozornosti vcelku zaujímavú funkciu hlasového asistenta Google, pomocou ktorej si môžete uložiť miesto, na ktorom ste zaparkovali, a neskôr sa môžete nechať navigovať k auto.

Uložte si lokalitu, kde ste zaparkoval vaše auto

Ako prvé je potrebné, aby ste povolili aplikácii Google Asistent možnosť pristupovania k vašej polohe. Urobíte tak prostredníctvom cesty Nastavenia > Poloha, kde je potrebné jednak povoliť všeobecný prístup aplikácií ku vašej polohe, tak aj udeliť konkrétnej aplikácii potrebné povolenie.

Konkrétnej aplikácii môžete udeliť povolenia prostredníctvom otvorenia sekcie „Povolenia aplikácie“, kde je potrebné vyhľadať hlasového asistenta Google. Potom, ako kliknete na ikonu aplikácie, tak budete môcť udeliť toto oprávnenia po dobu používania aplikácie, prípadne na stálo.

Následne keď zaparkujete vaše auto, je potrebné vyvolať hlasového asistenta Google. Môžete ho vyvolať buď dotykovým gestom potiahnutia prsta z rohov spodnej časti obrazovky (funguje v Androide 10), otvorením aplikácie zo zoznamu aplikácií, alebo hlasovým povelom „Hey Google“ alebo „Ok Google“.  Potom, ako ste vyvolali hlasového asistenta, tak sa povedzte „I park here“. Následne dôjde k uloženiu polohy.

Google Asistent_ulozenie polohy parkovania
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak dôjde k úspešnému uloženiu polohy, tak by ste mali vidieť hlášku, ako môžete vidieť vyššie na obrázku. Následne, aby ste vyhľadali polohu, kde ste zaparkovali, tak treba povedať „Where did i park“. Potom vám aplikácia automaticky vyhľadá lokalitu, kde ste nechali vaše auto. Po kliknutí na ikonu uloženej polohy, vás aplikácia presmeruje do Google Máp, kde budete môcť zvoliť navigovanie k danej polohe.

Google Asistent_kde som zaparkoval auto
Zdroj: Vosveteit.sk

V závere musíme však dodať, že Google asistent aktuálne nepodporuje Slovenčinu, a preto budete musieť používať jeden z medzinárodných jazykoch. V prípade, ak Angličtina nie je jazyk, ktorý ovládate, tak pomocou cesty Nastavenia > Google > Služby účtu > Vyhľadávania, Asistent a Voice > Asistent Google > Jazyk (Language), môžete zmeniť predvolený jazyk hlasového asistenta na iný svetový jazyk. Napríklad na Nemčinu, Francúzštinu a podobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close