NávodySpravodajstvoWindows

Pozrite sa, ako si môžete vo Windows 10 prispôsobiť hlasitosť zvuku pre jednotlivé aplikácie

Na prispôsobenie úrovne hlasitosti nepotrebujete žiadnu externú aplikáciu

Väčšina z nás v prípade úpravy úrovne hlasitosti zvuku v počítači pracuje s dvomi základnými nastaveniami. Zvýšenie, alebo zníženie hlasitosti, ktoré sa aplikuje na všetky zvuky v počítači. Teda od systémových upozornení, až po aplikácie. Prispôsobenie úrovne zvuku pre jednotlivé aplikácie, či systém, je vcelku jednoduché. Poďme sa pozrieť ako na to. 

Prispôsobenie zvuku vo Windows 10. Zabudnite na aplikácie tretích strán

Dobrou správou je, že nepotrebujete inštalovať žiaden dodatočný software do svojho počítača. Windows 10 obsahuje vstavanú aplikáciu, pomocou ktorej si viete prispôsobiť úroveň hlasitosti naprieč celým systémom.

Ako prvé kliknite na ikonku zvuku v spodnej časti obrazovky prostredníctvom pravého tlačidla vašej myšky. Následne otvorte Zmiešavač zvuku.

Windows 10_prisposobenie si zvuku pre jednotlive aplikacie_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne by sa Vám malo otvoriť okno, ako môžete vidieť nižšie. Pomocou jednotlivých možností prispôsobenia, môžete zmeniť úroveň hlasitosti pre jednotlivé aplikácie, ktoré sú práve aktívnymi.

Windows 10_prisposobenie si zvuku pre jednotlive aplikacie_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Nevýhodou tohto spôsobu je, že nie je možné nastaviť vyššiu hlasitosť pre aplikáciu, ako sú všeobecné nastavenia hlasitosti. Ale aj na tento nedostatok existuje jednoduché riešenie, prispôsobenia si úrovne hlasitosti zvuku pomocou nastavení počítača.

Úprava hlasitosti pomocou Nastavení počítača

Otvorte si ponuku Štart a vyhľadajte „Upraviť hlasitosť“.

Windows 10_upravenie hlasitosti pre aplikacie_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne by sa Vám malo otvoriť okno, ako môžete vidieť na obrázku nižšie. Po tom kliknite na možnosť „Zmeniť hlasitosť zariadenia alebo aplikácie“, ktorú nájdete pod všeobecnými nastaveniami hlasitosti.

Windows 10_upravenie hlasitosti pre aplikacie_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Po tom v rámci nastavení zrolujte ponuku približne do polovice, kde uvidíte položku „Rozšírené možnosti zvuku“. Po kliknutí na túto ponuku sa dostane k nastaveniam úrovne hlasitosti pre jednotlivé aplikácie, kde budete môcť zmeniť úroveň hlasitosti pre jednotlivé aplikácie, aj cez úroveň všeobecnej úrovne zvuku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close