NávodySpravodajstvoXiaomi

Pozrite sa, ako si môžete v Xiaomi smartfónoch vyskúšať imitáciu vzhľadu rozhrania iných výrobcov smartfónov

Ak vás omrzel vzhľad rozhrania vášho smartfónu, tak potom by ste nemali dlho prehliadať sekciu Tém

Android smartfóny majú vo všeobecnosti jednu veľkú výhodu v porovnaní s iOS, ak vás omrzí vzhľad rozhrania, tak ho môžete v priebehu niekoľkých sekúnd zmeniť. Nie tak dávno sme sa venovali téme takzvaných „Launcherov“. Ide o aplikácie pomocou ktorých je možné prekopať vzhľad smartfónu bez ohľadu na výrobcu. Dnes by sme vám chceli zas dať do pozornosti témy v smartfónoch Xiaomi, ktoré vo svojej podstate robia veľmi podobnú prácu.

Ako si je možné zmeniť tému v Xiaomi telefóne?

Proces zmeny samotnej témy v Xiaomi smartfónoch je vcelku jednoduchým. Všetko je možné spraviť prostredníctvom nastavení smartfónu a vstavaného obchodu s témami.

Otvorte si teraz Nastavenia a choďte do sekcie Témy.

Následne kliknite na položku Viac, kde sa dostanete na hlavnú stránku s témami. Po tom ich môžete prehľadávať podľa kategórií. Odporúčame však kliknúť napríklad na sekciu „TOP“ a následne vo vrchnej časti uvidíte možnosť vyhľadávanie, kde môžete vyhľadať tému podľa názvu (napríklad ak by ste chceli vyskúšať rozhranie nadstavby iného výrobcu smartfónov).
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne kliknite na položku Viac, kde sa dostanete na hlavnú stránku obchodu s témami. Po tom ich môžete prehľadávať podľa kategórií. Okrem iného  vo vrchnej časti uvidíte možnosť vyhľadávania, kde môžete vyhľadať tému podľa názvu (možnosť vyhľadávania môžete využiť napríklad v prípadoch, ak by ste chceli vyskúšať rozhranie nadstavby iného výrobcu smartfónov. Zároveň však treba dodať, že nejde o 100% repliku rozhraní systémov jednotlivých výrobcov, ale o ich čo najvernejšiu imitáciu s ohľadom na limity MIUI nadstavby).

V našom prípade sme sa rozhodli vyskúšať vzhľad  rozhrania OxygenOS, ktorú nájdeme v telefónoch od spoločnosti OnePlus. Po vyhľadaní témy zvoľte Vami preferovanú, a následne zvoľte možnosť Použiť.  Do pozornosti vám ešte dávame sekciu, ktorú môžete vidieť pod náhľadmi vzhľadu, ktorá ponúka informáciu, kde všade bude téma aplikovaná.

Našli ste si nejakú tému, ktorá vás oslovila viac, ako tá od Xiaomi? TIP na záver: jednotlivé témy alternatívnych výrobcov smartfónov si vyberajte podľa recenzií používateľov. Tie dokážu byť vcelku prínosné a viete sa vyhnúť inštalovaniu tém, ktoré sú menej kvalitnými.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close