AppleNávody

Pozrite sa, ako si môžete v iPhone telefóne zapnúť funkciu baterky prostredníctvom poklepania po chrbte zariadenia

Funkciu „Klepnutia“ môžete zapnúť prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov pričom požadovanú akciu si môžete vybrať podľa svojho uváženia

Nový iOS 14, ktorý je dostupným pre zariadenia iPhone 8  alebo novšie, uzrel svetlo sveta a ešte v júni tohto roka a spolu s ním prišla aj kopa vychytávok. Ak ste už unavený chodiť po tme, ale nechce sa vám pozerať do ostrého svetla v tme, tak táto vychytávka je pre vás tá pravá. Zaťukáme dva, trikrát po zadnej strane telefónu, a baterka sa nám zapne pomocou funkcie „Klepnutie“. Tu je krátky návod ako si túto funkciu nastavíte.

Ako Back Tap (Klepnutie) vlastne funguje a čo to je?

„Klepnutie“ je funkcia, ktorú nám prináša iOS. Táto funkcia dokáže identifikovať klepanie prstom na zadnej strane vášho iPhonu. Klepanie na zadnej strane dokáže iPhone identifikovať hlavne vďaka zabudovanému akcelerometru. Keď si nastavujete vo svojich nastaveniach túto vychytávku, môžete využiť možnosť dvoch alebo troch poklepaní. My v tomto návode využijeme aplikáciu skratky, aby sme otestovali „Klepnutie“ na dve poklepania.

https://vosveteit.sk/zapnite-si-na-kazdom-androide-dotykove-gesto-poklepania-po-chrbte-smartfonu-ktore-vyvola-vami-nastavenu-akciu/

Vytvorenie skratky pre zapínanie a vypínanie baterky

Pre zapnutie a vypnutie baterky, si v nasledujúcich krokoch vytvoríme vlastnú skratku. Použijeme na to aplikáciu „Skratky“, ktorú má každý iPhone už predinštalovanú. Otvorte si „Skratky“. Ak neviete túto aplikáciu nájsť skúste použiť vyhľadávanie, ktoré si otvoríte potiahnutím jedného prstu od stredu do dolnej časti obrazovky.

Apple navod ako vytvorit skratku
Zdroj: Vosveteit.sk

Po otvorení aplikácie kliknite na zložku, moje skratky. Kde by sa mal nachádzať aj riadok „Všetky skratky“, ktorý si následne rozkliknete.

Apple navod ako vytvorit skratku_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Na stránke „Všetky skratky“ stlačíte „+“ v pravom hornom rohu obrazovky.

Apple navod ako vytvorit skratku_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Na ďalšej stránke uvidíte nadpis „Nová skratka“. Na tejto stránke pridáte neskôr funkciu ku skratke. Najprv však kliknite na elipsu s troma bodkami v pravej časti obrazovky a pomenujte si skratku.

Apple navod ako vytvorit skratku_6
Zdroj: Vosveteit.sk

Kliknite na kolónku kde zmeníte meno skratky. Ja som si zvolil názov „Baterka“. Následne klikneme na hotovo, ktoré vás vráti na predošlú stránku.

Apple navod ako vytvorit skratku_7
Zdroj: Vosveteit.sk

Vrátili sme sa na stránku „nové skratky“ a teraz si pridáme funkciu k skratke pomocou „Pridať akciu“.

Zdroj: Vosveteit.sk

Po rozkliknutí, do vyhľadávania zadáte „Nastaviť svietidlo“ a kliknete na riadok s baterkou, ktorú vám to ukázalo.

Apple navod ako vytvorit skratku_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalej chceme aby sa baterka po spustení skratky nielen zapínala, ale aj vypínala. Rozklikneme si teda zobraziť viac a následne klikneme na operácie.

Apple navod ako vytvorit skratku_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Po otvorení tlačidla „operácia“ si zvolíme možnosť „Prepnúť“ aby sa nám táto funkcia baterky prepínala pri spustení skratky.

Apple navod ako vytvorit skratku_8
Zdroj: Vosveteit.sk

Skratka baterky by teraz mala byť plne funkčná. Preklikáme sa na domovskú obrazovku aplikácie Skratky. Keď sa teda dostaneme späť ku „Všetkým skratkám“ môžeme vidieť, že tam máme pridanú „Baterku“. Jej funkčnosť môžeme opätovným stlačením overiť a baterka sa bude zapínať a vypínať.

Apple navod ako vytvorit skratku_15
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak všetko funguje, ste pripravený sa dostať k druhému kroku, ktorým bude nastavenie skratky tak aby sa zapla po poklepaní prstami na zadnej strane telefónu a využili sme tak funkciu „Klepnutie“.

Nastavenie funkcie „Klepnutie“ na zapínanie baterky.

Otvoríme si nastavenia telefónu a nájdem tam riadok s názvom „prístupnosť“.

Apple navod ako vytvorit skratku_10
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalej si zvolíme nastavenie „Dotyk“

Apple navod ako vytvorit skratku_11
Zdroj: Vosveteit.sk

Tam si nájdeme „Zadné klepnutie„, ktoré si následne aj otvoríme.

Apple navod ako vytvorit skratku_12
Zdroj: Vosveteit.sk

Tu si môžete zvoliť na koľko klepnutí chcete aby sa vám vaša skratka zapla. Ja som si zvolil „Dvojité klepnutie“ a rozklikol som si ho.

Apple navod ako vytvorit skratku_13
Zdroj: Vosveteit.sk

Nájdete si skupinu „skratky“ a zvolíte si vytvorenú skratku „Baterka“.

Apple navod ako vytvorit skratku_14
Zdroj: Vosveteit.sk

Môžete sa teraz vrátiť na domovskú obrazovku telefónu a svoje nastavenie vyskúšať. Po dvojitom klepnutí by sa vám teraz mala rozsvietiť baterka na zadnej strane telefónu. Po opätovnom dvojitom klepnutí by sa vám zas baterka mala vypnúť. Prajeme príjemnú zábavu s osvetľovaním tmavých miest.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close