ANDROIDNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako si môžete v Androide 10 zapnúť notifikačné bubliny z Androidu 11

Pomocou týchto krokov si môžete zapnúť notifikačné bubliny z Androidu 11 aj vo verzii operačného systému Android 10

Android 11 priniesol niekoľko noviniek a jednou z nich sú notifikačné bubliny. Ide najmä o notifikácie z rôznych komunikačných aplikácií, akými sú napríklad WhatsApp, Správy (SMS), Messenger a podobne. Približne 2 mesiace dozadu, sme vám ukázali, ako môžete túto funkcia zapnúť pomocou externej aplikácie, v prípade starších verzií Androidu. Dnes by sme vám chceli ukázať, ako môžete túto funkciu vyvolať pomocou experimentálnych funkcií vo verzii Androidu 10. Nemusíte sa ničoho báť, je to vcelku jednoduché a rýchle.

Takto si môžete zapnúť konverzačné bubliny na Androide 10

Ako prvé je potrebné aktivovať experimentálne funkcie v Androide. Nie je to nič zložité. Otvorte si nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie „O telefóne“. Následne približne 10-krát rýchlo za sebou kliknite na číslo zostavy softwaru (v našom prípade ide o verziu MIUI). Potom, ako budete klikať, tak by sa vám mala zjaviť informácia, že ste sa stali vývojárom.

rezim vyvojara_1_zapnutie funkcie bublin
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz sa opäť vráťte do hlavnej sekcii nastavení telefónu. Vyhľadajte teraz položku Rozšírené nastavenia / Ďalšie nastavenia (pozn. redakcie: v závislosti od výrobcu sa môže názov sekcie volať mierne odlišne). Potom otvorte položku Možnosti pre vývojárov (pozn. redakcie: prípadne využite možnosť prehľadávania nastavení a dajte vyhľadať ponuku „Možnosti pre vývojárov“).

V rámci tejto sekcie sú dostupné viaceré funkcie, ktoré je možné aktivovať, prípadne niektoré môžete aj vypnúť. Vráťme sa však späť k téme. Zrolujte ponuku vývojárskych nastavení do sekcie Aplikácie. V rámci ponuky následne aktivujte možnosť „Bubliny“. 

vyvojarske nastavenia fumcia bublin
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo, práve ste povolili funkcie notifikačných bublín.  Ešte však nejasajte. Funkciu nepodporujú všetky aplikácie a zároveň  treba aplikáciám povoliť možnosť zobrazovania vyskakovacích notifikácií.

Takto udelíte aplikáciám potrebné oprávnenia

Opäť sa vráťte do hlavne ponuky nastavení. Otvorte si potom sekciu Aplikácie > Oprávnenia > Ostatné povolenia. 

Následne sa vám otvorí okno, ako môžete vidieť na prvom obrázku nižšie. Prekliknite sa vo vrchnej časti na Povolenia a následne otvorte položku Zobrazovať vyskakovacie okná. Potom zvoľte aplikácie, pri ktorých chcete zapnúť notifikačné bubliny.

Hotovo. Odteraz budete dostávať notifikácie  zo zvolených aplikácií pomocou notifikačných bublín. Mimochodom, okrem iného sa vám budú otvárať notifikácie v plávajúcom okne nad ostatnými aplikáciami.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close