APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťNávody

Pozrite sa, ako si môžete prečítať odstránené správy z WhatsAppu, Messengera, Telegramu a ďalších platforiem

Ide o šikovný nástroj, prostredníctvom ktorého sa dostanete k správam, ktoré odosielateľ odstránil.

Mnoho komunikačných platforme vrátane WhatsAppu, Messengeru, Signalu, Telegramu a podobne, disponuje funkciou miznúcich správ, či možnosťou odstránenia správy po odoslaní. Ide o celkom šikovné funkcie obzvlášť v prípade odstránenia správ po ich odoslaní. Mnohokrát totiž s „horúcou hlavou“ napíšeme niečo, čo po pár sekundách, či minútach oľutujeme. V prípade, ak to druhá strana nevidela, tak máme niekoľko minút na to, aby sme odoslanú správu odstránili. Je však možné dopátrať sa z druhej strany k týmto odstráneným správam? Veruže áno, je. My vám nižšie ukážeme, ako na to.

Takto sa dostanete k odstráneným správam z komunikačných platforiem

Hneď na začiatok treba povedať, že jednotlivé platformy neponúkajú funkciu, ktorá by umožňovala prístup k odstráneným správam. Funkcia odstránenia správ by tým pádom stratila na významne. Preto budeme k tomu potrebovať externú aplikáciu, ktorá aktívne monitoruje notifikácie z vybraných aplikácií. Za týmto účelom nájdete v obchode Google Play desiatky aplikácií, nám sa však najviac osvedčila aplikácia WhatsRemoved+. Dostupná je v Google Play a stiahnuť ju môžete prostredníctvom odkazu nižšie.

WhatsRemoved+
WhatsRemoved+
Developer: Development Colors
Price: Free+

Prejdime však k samotným nastaveniam aplikácie a postupu, ako sa môžeme dostať k odstráneným správam. Je to vcelku jednoduché a zvládne to aj menej skúsený používateľ. Potom, ako stiahnete aplikáciu z obchodu a otvoríte ju, tak vás aplikácia vyzve, aby ste jej povolili možnosť čítať notifikácie. Toto povolenie je nevyhnutné preto, aby aplikácia bola schopnou neskôr zobraziť vymazané správy.

Následne vás aplikácia vyzve, aby ste zvolili služby, kde chcete, aby sledovala prijaté notifikácia. Viac menej môžete zvoliť ľubovoľnú aplikáciu. Od WhatsAppu, cez Messenger až po Telegram, Signal, či inú aplikáciu. Rovnako vás aplikácia vyzve, aby ste jej povolili prístup k úložnému priestoru. Je to za účelom, aby tieto správy mohli byť ukladané.

Následne, ako povolíte vyššie spomínané funkcie, tak potom, ako vám príde správa a odosielateľ ju odstráni, tak ju uvidíte v notifikácii pod ikonou aplikácie WhatsRemoved+. Ak by sa vám upozornenie podarilo omylom vymazať, tak po otvorení aplikácie sa dostanete k odstráneným správam.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu vrátane návodu sa vám páčil. V prípade, ak bol pre vás článok užitočným, tak budeme radi, ak nás podporíte, či už zdieľaním článku, alebo sledovaním prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close