Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Pozrite sa, ako sa dajú „hacknúť“ Google Mapy

Youtuber Simon Weckert bizarným spôsobom ovplyvnil algoritmus Google Máp. Pomocou 99 smartfónov, vytvoril dopravnú zápchu.

Aplikáciu Google Mapy netreba určite nikomu zvlášť predstavovať. Mnohí z nás ju denne používajú za účelom nie len navigovania, ale aj s cieľom získania informácií ohľadne dopravnej situácie. Práve tú sa pokúsil ovplyvniť Simon Weckert, ktorému sa to na konci dňa aj podarilo. Potreboval tomu necelú stovku smartfónov.

Ako ovplyvniť Google Mapy? Postačí Vám 99 smartfónov

Simon Weckert prišiel so skutočne bizarným nápadom, zobral 99 telefónov, na ktorých zapol aplikáciu Google Mapy a išiel sa s nimi jednoducho prejsť po ceste.

„99 smartfónov sa prepravuje ručne za účelom generovania virtuálnej dopravnej zápchy v službe Mapy Google. Napriek tejto aktivite je možné obrátiť zelenú ulicu na červenú, ktorá má vplyv na fyzický svet, navigáciou automobilov na inej trase, aby ste sa vyhli uviaznutiu v premávke.“ píše v popise videa nižšie.

Simon Weckert prostredníctvom videa poukázal na to, ako ľahko je možné ovplyvniť algoritmus Geo nástrojov spoločnosti Google. Hoci je nepravdepodobné, že by po uliciach začali behať stovky ľudí s desiatkami smartfónov, tak aj napriek tomu je zaujímavé sledovať, ako jednotlivé nástroje reagujú na podnety, v tomto prípade na množstvo telefónov s aktívnou službou Google Mapy.  Na konci dňa, za spomenutie stojí, že takto „vygenerované“ informácie  majú reálny dopad aj na skutočný svet. Napríklad, v prípade zaevidovania dopravnej kolóny, ktorá môže byť zjavne aj umelo vytvorená, aplikácia Vás automaticky presmeruje na inú rýchlejšiu trasu, avšak skutočnosť , ako môžete vidieť vyššie, môže byť úplne iná.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close