AplikácieNávodyNovinky

Pozrite sa ako pridať slovenské a české mená do kalendára v Outlook aplikácii | NÁVOD

V dnešnom článku si povieme, ako pridať slovenské a české mená a sviatky do natívneho kalendára vo Windows phone. Postup je veľmi jednoduchý, a zvládnuť by ho mal naozaj každý. Výhodou je, že nemusíte pre zobrazovanie menín inštalovať žiaden alternatívny kalendár, a stačí Vám ten, ktorý mate predinštalovaný v systéme.

Návod ako pridať meniny do kalendára v aplikácii Outlook

Prihláste sa v PC do svojho Microsoft účtu, jednoducho otvorte nasledujúce odkazy:

Slovenské sviatky

České sviatky

České meniny

  • Pre pridanie Slovenských menín si stiahnite tento súbor,  a uložte si ho na disk. Otvorte calendar.live.com  — importovať — import — importovať do nového kalendára nechajte zaškrtnuté — kliknite na „Prehľadávať“ a nájdite súbor „Slovenské meniny.ics“ ktorý ste si predtým uložili.
  • Môžete zmeniť názov kalendára, priradiť mu vlastnú farbu, a potom stačí kliknúť na tlačidlo „Import“.
  • Hotovo…kalendár by sa Vám mal ihneď synchronizovať, ak sa tak nestalo, synchronizujte manuálne Vaše Microsoft konto v nastaveniach telefónu.
Zdroj: vlastný

Tip redakcie: v menu telefónu otvorte nastavenia – obrazovka uzamknutia – v časti „oznámenia – vyberte aplikáciu, ktorej podrobný stav sa má zobrazovať“ zvoľte Kalendár, a aktuálne meno sa Vám zobrazí na uzamknutej obrazovke pod hodinami.

Ak Vaše zariadenie podporuje „Glance screen“ meniny by sa Vám mali zobrazovať aj v ňom.

V časti nastavenie si do kalendára môžete pridať aj Vašu lokalitu, a predpoveď počasia.

Zdroj: vlastný

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Komentáre

  1. Je naozaj nutné aby pridané meniny oznamoval kalendár čiarkou ako nejakú udalosť???? V Microsofte asi nevedia že je úplne logické že má každý deň niekto meniny a nemusí to byť ako udalosť, ktorú si pridám sám ak chcem. Zas niečo „pohoďáckym“ programátorom uniklo. Microsoft to zas kazí kde môže.

  2. Ahoj chcem sa opytat, foto tej obrazovky je foto standardnej uvodnej obrazovky? Dakujem

  3. V pravo hore kliknite na ozubené koliesko — Možnosti — vyberte kalendár, ktorý chcete odstrániť a kliknite naň — potrdiť zrušenie odberu — hotovo.

Pridaj komentár

Close
Close