AppleSpravodajstvo

Pozrite sa, ako používatelia iPhone telefónov obmedzili svoj pohyb v dôsledku koronavírusu

Len nech nám to vydrží čo najdlhšie

Nie tak dávno spoločnosť Google publikovala takzvaný „Mobility report“, ktorý odzrkadľoval zmenu správania sa ľudí v dôsledku prepuknutia koronavírusu. V rámci neho Slovensko v porovnaní s mnohými ďalšími krajinami sa správa oveľa zodpovednejšie. Dovolíme si povedať, že až priam ukážkovo. Ku 11. aprílu (kedy prebehla posledná aktualizácia týchto údajov) v porovnaní s predkrízovým obdobím, sme obmedzili pohyb v reštauráciách, kaviarňach, nákupných centrách, a v ďalších obdobných zariadeniach o -79%. V prípade navštevovania obchodov ako sú potraviny, sme znížili mieru pohybu o -12%. V prípade navštevovania parkov o -4%, v prípade využívania hromadných dopravných prostriedkov sme znížili náš pohyb o -56%, pohyb smerom do práce o -39%, ale na druhej strane sa o +12% viac pohybujeme v okolí nášho domova.

Google mobility report_k 11. aprilu
Zdroj: Google Mobility report

S podobným reportom prišla aj spoločnosť Apple, ktorá sprístupnila dáta pre jednotlivé krajiny. Bohužiaľ však nie je až tak podrobným, ako ten od spoločnosti Google, ale aj napriek tomu ukazuje, že sa vo všeobecnosti správame zodpovedne. Dáta nižšie odzrkadľujú pohyb používateľov iPhone zariadení od 13. januára 2020 pričom k výraznému obmedzeniu pohybu , ako môžete nižšie vidieť, došlo  v marci, kedy aktuálna situácia okolo koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, zasiahla reálne aj Slovensko. Z dát nižšie vyplýva, že používatelia iPhone zariadení znížili svoj pohyb prostredníctvom hromadných dopravných prostriedkov k 14. aprílu o 61%, v prípade vychádzok o 49% a v prípade jazdenia autom o 31%.

Apple mobility report_k 14. aprilu
Zdroj: Apple mobility report

Pozrite si interaktívnu mapu s COVID-19, ktorá monitoruje aktuálnu situáciu na Slovensku

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close