KonzolySpravodajstvoXiaomi

Pozrite sa, ako môžete zistiť, či MIUI nadstavba, ktorú máte v smartfóne, je najnovšou dostupnou verziou

Pomocou týchto pár krokov môžete zistiť, ktorá verzia MIUI je najaktuálnejšou pre vaše zariadenie. Zároveň sa nižšie dočítate, ako ju môžete manuálne nainštalovať

Mnohí z nás netrpezlivo čakajú na aktualizácie softwaru. Niekedy však akokeby smartfón „nechcel“ detegovať dostupnú aktualizáciu, hoci sme už mohli čítať o tom, že bola uvoľnená. A práve preto vám chceme dať do pozornosti stránku xiaomifirmwareupdater.com, prostredníctvom ktorej si viete skontrolovať najaktuálnejšiu verziu softwaru, dostupnú pre vaše zariadenie.

Skontrolujte si aktuálnosť softwaru vo vašom Xiaomi smartfóne

Všetko, čo k tomu potrebujete, je otvoriť si stránku vyššie. Následne si zrolujte stránku do sekcie „Download latest Firmware, ROM, or Vendor“ a zvoľte si váš model smartfónu.

Xiaomi kontrola softwaru
Zdroj: Vosveteit.sk

V našom prípade sme si zvolili smartfón Xiaomi Mi 8. Potom, stačí dať len vyhľadať aktuálnu verziu softwaru (pomocou tlačidla Download). Následne uvidíte tabuľku, ako môžete vidieť nižšie.

Xiaomi Mi 8_posledna verzia softwaru
Zdroj: Vosveteit.sk

Našli ste aktuálnejší software, ako máte nahratý v smartfóne?

V prípade, ak sa vám podarilo nájsť aktuálnejšiu verziu softwaru, ako máte nahranú v smartfóne, tak môžete buď počkať, kým bude dostupnou pre váš model smartfónu prostredníctvom OTA, prípadne si môžete aktualizovať software manuálne.

Dostupnosť aktualizácie v prípade OTA môžete skontrolovať pomocou cesty O telefóne > Systémové aktualizácie > Skontrolovať aktualizácie.

V prípade, ak váš telefón nenašiel aktualizáciu, hoci je už dostupnou, tak môžete postupovať nasledovne. V prvom kroku si stiahnutie MIUI verziu do vášho zariadenia. Urobíte tak prostredníctvom možnosti Download. Viď obrázok nižšie.

Stiahnutie aktualnej MIUI verzie
Zdroj: Vosveteit.sk

Extra do pozornosti dávame, že MIUI verziu je potrebné stiahnuť pre vašu distribúciu. Ak potrebujete zistiť, z ktorej distribúcie máte zariadenia, tak sa pozrite ako na to prostredníctvom tohto návodu. Nezaberie vám to viac ako 2 minúty vášho času. Následne 11-krát za sebou kliknite na logo MIUI 11 v sekcii O telefóne. Potom sa vám odomkne možnosť manuálnej inštalácie aktualizácie.

MIUI 12 ako nainstalovat manualne_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku kliknite na 3 bodky vo vrchnej časti obrazovky. Potom vyhľadajte adresár s MIUI aktualizáciou, ktorú ste stiahli do svojho zariadenia. Otvorte ju. Následne sa spustí proces inštalácie aktualizácie.

Pevne veríme, že sme vám pomohli. Potrebujete poradiť s inou vecou okolo Xiaomi telefónov? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close