NávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete zastaviť aktivitu prehliadača Chrome na pozadí potom, ako ho vypnete

Ušetriť tak môžete nie len kapacitu batérie, ale aj ovplyvniť výkon zariadenia

Väčšina internetový prehliadačov založených na jadre Chromium pracuje na pozadí počítača aj v prípade, keď ich fyzicky vypnete. Ide o vstavanú funkciu prehliadača, ktorá je užitočnou napríklad v prípadoch, keď chcete dostávať notifikácie zo stránok, Facebooku, a podobne aj v čase, kedy je prehliadač fyzicky vypnutým.

S touto funkciou však ide ruka v ruke nie len zvýšená spotreba energie (ktorú pocítite hlavne pri notebookoch), ale aj väčšia vyťaženosť výkonu. Mnohí z nás pritom majú v prehliadačoch nainštalované rozšírenia, ktoré rovnako môžu pracovať na pozadí, kde sa účinky fungovania na pozadí môžu násobiť.

A práve z dôvodu vyššie sme si pre vás pripravili jednoduchý návod, prostredníctvom ktorého môžete aktivitu prehliadača na pozadí obmedziť.

Obmedzte aktivitu prehliadača na pozadí

Ide vcelku o veľmi jednoduchý proces, ako môžete obmedziť aktivitu internetového prehliadača na pozadí. V prvom kroku si otvorte samotný internetový prehliadač Chrome a Nastavenia.

Chrome_nastavenia prehliadaca_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz si otvorte ponuku menu (tri čiarky v pravom rohu prehliadača) a rozbaľte sekciu Rozšírené. 

Google Chrome_nastavenia_rozsirene
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom zvoľte z ponuky možnosť Dostupnosť a v sekcii Systém vypnite „Po zatvorení prehliadača Google Chrome nechať aplikácie na pozadí spustené“.

Google chrome_vypnutie aktivity na pozadi_navod
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Návod vyššie môžete mimochodom aplikovať na väčšinu internetových prehliadačov, ktoré sú založené na jadre Chromium. Ide napríklad o nový Microsoft Edge, Vivaldy, DuckDuckGo a podobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close