NávodyWindows

Pozrite sa, ako môžete zapnúť vo Windows 10 funkciu, pomocou ktorej zrýchlite spúšťanie počítača

Nezaberie vám to viac ako niekoľko desiatok sekúnd.

Windows 10 je aktuálne najrozšírenejším operačným systémom na trhu, čo sa týka počítačov. Nie tak dávno sme vám ukázali, ako je možné nastaviť si funkciu automatického odstraňovania starých a nepotrebných súborov, a dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu šikovnú funkciu. Ide konkrétne o funkciu, pomocou ktorej môžete zrýchliť spúšťanie vášho zariadenia. Oceníte ju hlavne v prípade, ak máte počítač so starším typom úložného HDD disku.

Takto môžete zrýchliť spúšťanie vášho Windows 10 počítača

Samotné nastavenie funkcie rýchlejšieho spúšťania počítača vám nezaberie viac, ako niekoľko desiatok sekúnd. Poďme sa pozrieť, ako na to. Stlačte klávesovú skratku Win + R a následne do okna, ktoré vám vyskočí, vložte príkaz „powercfg.cpl“.

funkcia rychleho startu Windows 10
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku sa vám otvorí okno, ako môžete vidieť nižšie. V pravom hornom rohu následne zvoľte možnosť „Vybrať akcie pre tlačidlá napájania“.   

Windows 10_rychle zapninanie pocitaca_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako ste zvolili možnosť vyššie, tak uvidíte okno nižšie. Následne zvoľte možnosť „Zmeniť momentálne nedostupné nastavenia“.  V spodnej časti nastavení sa vám potom odomkne funkcia „Zapnúť rýchle spustenie (odporúča sa).“  Túto funkciu odškrtnite. Potom by ste mali pri ďalšom spúšťaní počítača pocítiť mierne zrýchlenie načítania systému.

Windows 10_rychle zapninanie pocitaca_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že vás tento návod oslovil, a že vám spríjemní používanie vášho Windows 10 počítača. Dovoľte nám rovnako dať vám do pozornosti aj možnosť vypnutia funkcie CompatTelRunner.exe, ktorá spomaľuje vaše zariadenie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close