ANDROIDNávody

Pozrite sa, ako môžete zamedziť smartfónu, aby vás neustále počúval

Pozrite sa, ako môžete pomocou týchto jednoduchých krokov obmedziť, aby váš smartfón monitoroval, čo hovoríte

Možno to ani netušíte, ale naše smartfóny nás neustále počúvajú. Dôvodom, ktorý sa za týmto skrýva, sú hlasoví asistenti, ktorí reagujú na zvuk. Najlepším príkladom je pravdepodobne služba Google Asistent, ktorá reaguje na hlasové povely „Hey Google“ alebo „Ok Google“. Inými slovami, na to, aby sa funkcia zapla, tak potrebuje počúvať svoje okolie. Zároveň však treba dodať, že to automaticky neznamená, že všetko nahráva, alebo niečo podobné. Svoju aktivitu, ktorá je zaznamenávaná službami Google, si môžete pozrieť na stránke „Moja aktivita“.

Ako je možné vypnúť, aby vás Android počúval

Vypnutie toho, aby vám vás váš telefón počúval, nie je vôbec náročné. Tieto nastavenia si môžete upraviť prostredníctvom Nastavení vášho smartfónu. Otvorte si v rámci nastavení položku Google a následne otvorte sekciu Služby účtu.

Potom si otvorte sekciu Vyhľadávanie, Asistent a Voice. Potom zvoľte možnosť Asistent Google, v rámci ktorej budete mať možnosť upraviť načúvanie telefónu.

V ďalšom kroky zvoľte možnosť Voice Match, teda zhoda hlasu. V rámci tejto sekcie zrušte možnosť „Hey Google“. Aplikácia vám zároveň ponúkne možnosť ponechania zapnutia tejto služby počas šoférovania. Túto funkciu vám určite odporúčame ponechať zapnutou. Môžete totiž počas šoférovania otvárať aplikácie pomocou hlasových povelov (napríklad hudbu), realizovať hovory, vyhľadávať informácie a na internete a podobne.

Touto cestou by sme vám zároveň chceli dať do pozornosti jeden zo starších článkov, kde sme sa venovali oprávneniam jednotlivých aplikácií. Dôvodom je, že nemusí vás počúvať len Google asistent, prípadne iný asistent, ale aj iné služby a aplikácie, ktoré môžu potenciálne zaznamenávať vašu aktivitu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close