BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete vypnúť kameru v notebooku. Alebo ako skoncovať s prelepenou kamerou

Pozrite sa, ako môžete jednotlivým aplikáciám zamedziť prístup ku webkamere v notebooku, alebo ako ju môžete kompletne vypnúť.

Máte aj Vy niekedy pocit, že integrovaná webkamera vo Vašom notebooku je zapnutá aj v situáciách, kedy by nemala byť? Ak áno, tak máte vo všeobecnosti dve možnosti ako ju „vypnúť“. Prvou je prostredníctvom správcu povolení, kedy je potrebné prelúskať aplikáciu za aplikáciou, a povypínať im prístup ku webkamere (túto sekciu nájdete v Nastaveniach v sekcii Ochrana osobných údajov).

Nastavenia windows 10_pristup ku kamere
Zdroj: Vosveteit.sk

Nie každý však dôveruje týmto nastaveniam na 100%, a zároveň treba dodať, že v prípade dobre schovaného malvéru Vám  tieto nastavenia nepomôžu. A preto Vám prinášame aj druhu, podľa nás účinnejšiu metódu, ako vypnúť kameru v notebooku.

Pozrite sa, ako si môžete vypnúť kameru v notebooku

Proces vypnutia kamery je veľmi jednoduchým. Urobíte tak prostredníctvom nasledovných krokov.

 • Otvorte si ponuku Štart prostredníctvom pravej myšky a zvoľte možnosť Správca zariadení.

  Windows 10_spravca zariadeni
  Zdroj: Vosveteit.sk

 • Teraz by Vám mala vyskočiť ponuka, ako môžete vidieť nižšie. Následne kliknite na ikonu fotoaparátu a opäť kliknite na kameru, ktorá sa Vám zobrazí v ponuke, tentokrát však prostredníctvom pravého tlačidla myši.

  Vypnutie webkamery v notebooku_1
  Zdroj: Vosveteit.sk

 • Zo zobrazenej ponuky vyberte možnosť Zakázať zariadenie. Následne Vám vyskočí oznamovacie okno, ako môžete vidieť nižšie. Odkliknite Áno, a kamera by mala byť vypnutá.

  Vypnutie webkamery v notebooku_2
  Zdroj: Vosveteit.sk

 • Hotovo. Práve ste si vypli webkameru vo Vašom notebooku. Rovnakým postupom ju neskôr môžete zapnúť.

V prípade, ak by ste chceli reálne otestovať vypnutie kamery, môžete tak spraviť prostredníctvom rôznych aplikácií tretích strán, alebo prostredníctvom Nastavení počítača. Otvorte si Nastavenia, choďte do sekcie Kontá a kliknite na možnosť vytvorenia profilovej fotografie prostredníctvom kamery. Následne by Vám mala vyskočiť informácia, že Vaša webkamera nemôže byť nájdená.

ako vypnut kameru v notebooku_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Ako vypnúť webkameru Webkamera

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close