BezpečnosťNávody

Pozrite sa, ako môžete vymazať autora wordovského dokumentu z metadát

Odstránenie informácií o autorovi wordovského dokumentu je vcelku jednoduché. Urobíte tak pomocou týchto krokov

Moderný software, akým je bezpochyby aj Word, je skvelým nástrojom ako môžete zefektívniť svoju prácu na počítači. Plynúcim časom získal viacero nových funkcionalít, vďaka ktorým jeho využitie v praxi ešte viac narástlo. Mnohokrát preto  zdieľame wordkovské dokumenty s tretími stranami pričom nevieme, čo sa s nimi ďalej deje. A práve pre tento prípad by sme vám chceli dať do pozornosti nastavenie, prostredníctvom ktorého je možné odstrániť informácie o autorovi dokumentu. 

Takto odstránite informáciu o autorovi dokumentu

Odstránenie autora z wordovského dokumentu je vcelku jednoduché. Urobiť tak môžete prostredníctvom otvorenia položky Súbor (vo vrchnej časti otvoreného dokumentu) a následne otvorte sekciu Informácie.

odstranenie informacii o autorovi dokumentu
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom otvorte položku „Skontrolovať dokument“ a následne opäť zvoľte možnosť  „Skontrolovať dokument“. Asi po 1-2 sekundách sa vám zobrazí okno, ako môžete vidieť nižšie na druhom obrázku. Zvoľte potom možnosť „Skontrolovať“.

Krátko na to, ako prebehne kontrola dokumentu, tak sa vám zobrazí okno, ako môžete vidieť nižšie. V rámci neho nájdete možnosť odstránenia vlastností dokumentu a osobných údajov, ktorý ste vytvorili. Kliknite potom na možnosť „Odstrániť všetky“. Dokument následne môžete uložiť bez obáv, aby sa uložili aj informácie o autorovi dokumentu.

Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Či došlo k úspešnému odstráneniu údajov, môžete zistiť prostredníctvom kliknutia pravej myšky na vytvorený dokument. Potom zvoľte možnosť Vlastnosti a následne Podrobnosti, kde by ste mali nájsť políčko autora nevyplnené. 

ako vymazat autora dokumentu navod
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že návod vám pomohol.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close