ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Pozrite sa, ako môžete vo vašom Androide skryť citlivý obsah z upozornení pred očami zvedavcov

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete skryť citlivý obsah z upozornení.

Notifikácie vo všeobecnosti slúžia na to, aby nás informovali napríklad o tom, keď nám príde e-mail, či správa alebo niečo podobné. Nie však vždy sú žiadúce. Rovnako treba povedať, že v mnohých prípadoch nás aplikácie doslova bombardujú upozorneniami, čo môže byť obťažujúce. Ako je však možné obmedziť ich zobrazenie?

Operačný systém Android našťastie myslí aj na situácie, kedy z aplikácií nechceme dostávať upozornenia, prípadne keď chceme schovať ich obsah. V prípade schovania obsahu ide o funkcia, ktorá sa volá „Citlivý obsah“. Vďaka tejto funkcii je možné nezobrazovať obsah upozornenia na uzamknutej obrazovke.

Nižšie vám ukážeme, ako môžete skryť obsah z notifikácií na uzamknutej obrazovke. Musíme však dodať, že postup nižšie sa môže mierne líšiť v závislosti od výrobcu smartfónu. Princíp je však stále rovnakým. Okrem iného v rámci danej ponuky nastavení, ktorú vám ukážeme, môžete vypnúť aj zobrazovanie notifikácií z konkrétnej aplikácie.

Takto môžete skryť citlivý obsah z upozornení

Ako prvé si otvorte nastavenia vášho smartfónu. Následne otvorte položku Upozornenia a Centrum ovládania (v prípade smartfónov Xiaomi. Sekcia v čistom Androide sa volá Aplikácie a notifikácie). V  ďalšom kroku zvoľte možnosť Upozornenia aplikácií. 

Potom sa vám zobrazí zoznam aplikácií, ktoré máte nainštalované vo vašom smartfóne, prípadne budete musieť otvoriť sekciu Notifikácie na domovskej obrazovke, ak máte čistý Android. Následne zo zoznamu vyberte aplikáciu, z ktorej chcete skryť obsah v rámci upozornení. V našom prípade sme si vybrali aplikáciu Správy. Teraz choďte do ponuky Predvolené nastavenia a zvoľte možnosť Prichádzajúce správy.

V rámci otvorenej ponuky zvoľte možnosť Na zamknutej obrazovke a následne zvoľte možnosť skryť obsah. 

Potom, ako zapnete túto funkciu, tak sa vám nebude zobrazovať obsah upozornenia na uzamknutej obrazovke.

V závere však musíme povedať, že túto funkciu viete viac menej zapnúť pri každej aplikácií, avšak môže byť schovaná v inej sekcii, ako to bolo v prípade aplikácie Správy. Dôvodom je, že systémové nastavenia každej aplikácie vyzerajú mierne odlišne. Napríklad v prípade aplikácie Messenger od Facebooku, zobrazovanie obsahu v upozornení môžete vypnúť v sekcii Čety a hovory

Pevne veríme, že tip na funkciu sa vám páčil, a že ju budete aktívne využívať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close