NávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete v prehliadači Chrome prinútiť všetky stránky, aby sa prepli do tmavého režimu

Pomocou experimentálnych nastavení prehliadača Chrome si môžete zapnúť tmavý režim na každej stránke

Tmavý režim je stále medzi používateľmi populárnejším, ale aj napriek tomu mnoho aplikácií ním nedisponuje. Jednou z nich je napríklad aj prehliadač Chrome. Pozrite sa, ako môžete prepnúť rozhranie prehliadača vrátane stránok do tmavého režime.

Prepnutie svetlého režimu do tmavého je vcelku jednoduché

Prepnutie svetlého rozhrania do tmavého je vcelku jednoduché. Je to možné prostredníctvom takzvaného Flags menu (ide o experimentálne funkcie prehliadača Chrome), ktoré umožňujú zmenu svetlého rozhrania do tmavého. Okrem samotného rozhrania webových stránok sa prepne aj rozhranie nastavení prehliadača.

V prípade, ak by ste chceli tento nový vyskúšať, tak je potrebné otvoriť si adresu „chrome://flags“ a v rámci nastavení vyhľadať položkou „Force Dark Mode for Web Contents“. Potom je potrebné zmeniť hodnotu na „Enabled“, teda zapnutú. Rovnakým spôsobom môžete potom funkciu neskôr aj vypnúť.

Rovnako je možné prepnúť aj rozhranie mobilnej verzie prehliadača Chrome vrátane stránok do tmavého režimu. Postup je identickým, ako v prípade počítačov. Potrebné je teda otvoriť si experimentálne funkcie prehliadača (chrome://flags) a vyhľadať položku „Force Dark Mode for Web Contents“, ktorú je potrebné zapnúť.

Nevýhodou tohto nastavenia je, že nedokáže konvertovať tmavé obrázky do svetlých. Následne tieto obrázky môžu splývať s pozadím stránky. Dobrým príkladom je logo našej stránky, kde text je tmavým a po prepnutí to tmavého režimu, sa logo „stráca“. Na druhej strane treba povedať, že obsah sám o sebe je dobre viditeľným a čitateľným. V každom prípade ide o zaujímavú funkciu, ktorú odporúčame minimálne vyskúšať. V prípade, ak by ste si chceli urobiť skratku, aby ste si mohli túto funkciu zapínať a vypínať podľa potreby, tak si vytvorte odkaz na plochu obrazovku s cieľovou adresou  „chrome://flags/#enable-force-dark“.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close