ANDROIDNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete skryť citlivý obsah upozornení vo vašom Androide pred očami zvedavcov

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete obmedziť zobrazovanie notifikácií, či ako môžete skryť citlivý obsah z upozornení vo vašom Androide.

Notifikácie v našich smartfónoch slúžia najmä za účelom, aby sme mohli byť riadne informovaní o rôznych udalostiach. Môže ísť napríklad o správy z rôznych četovacích platforiem, e-maily a podobne. Nie však vždy chceme, aby nám naše smartfóny zobrazovali upozornenia. Ide najmä o notifikácie z citlivých aplikácií. Našťastie, Android myslí aj na prípady, kedy nechceme, aby nám na displeji smartfónu svietili upozornenia. Ako však možno vypnúť notifikácie z citlivých aplikácií, resp. ako môžeme obmedziť obsah, ktorý zobrazujú? To vám ukážeme nižšie.

Takto môžete skryť obsah upozornení z citlivých aplikácií

Nech máte akýkoľvek dôvod, prečo chcete skryť upozornenia z aplikácií, tak postup ako na to, je vcelku jednoduchý. Poďme sa na to spolu pozrieť.

Všeobecný postup pre Android smartfóny je prostredníctvom Nastavení telefónu a sekcie Notifikácie. V rámci tejto ponuky môžete následne vypnúť notifikácie pre konkrétne aplikácie. V závislosti od výrobcu smartfónu, sa môže tento postup mierne líšiť. Napríklad, v prípade telefónov Xiaomi, sa sekcia s notifikáciami volá Upozornenia a Centrum ovládania, v rámci ktorej nájdete položku Upozornenia aplikácií, kde môžete obmedziť zobrazovanie upozornení.

Android smartfóny ponúkajú však aj ďalšie možnosti prispôsobenia zobrazovania upozornení. Potom, ako kliknete na aplikáciu, tak vám systém ponúkne ďalšie možnosti. Napríklad, v rámci týchto ďalších nastavení, budete môcť vypnúť zobrazovanie upozornení na obrazovke uzamknutého displeja smartfónu, vypnutie zvuku, povolenie plávajúcich upozornení a podobne. Rovnako vám dávame do pozornosti, že v závislosti od aplikácie, budete môcť obmedziť aj zobrazenie obsahu upozornenia. Napríklad, budete môcť nastaviť, aby vás smartfón notifikoval o prijatom e-maile, ale nezobrazil vám v rámci upozornenia náhľad obsahu, prípadne odosielateľa správy a podobne.

Pevne veríme, že tip na túto funkciu bol pre vás užitočným a že ho využijete.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close