ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodyWindows

Pozrite sa, ako môžete prenášať súbory medzi Android smartfónom a počítačom bez potreby kábla!

Aplikácia Sweech je „Mercedesom“ medzi aplikáciami. Pozrite sa, ako jednoducho môžete prenášať dáta naprieč zariadeniami bez potreby kábla.

V súčasnosti na prenos súborov medzi smartfónom a počítačom mnohí z nás využívajú rôzne cloudové služby, prípadne kábel, prostredníctvom ktorého prepájame zariadenia. Existujú však aj jednoduchšie a efektívnejšie spôsoby, ako možno prenášať súbory naprieč zariadeniami. Tak, ako dnes už môžeme smartfóny nabíjať bezdrôtovo prostredníctvom bezdrôtových technológií, tak aj prenos súborov môže prebiehať obdobným spôsobom. Za týmto účelom by sme vám radi dali do pozornosti aplikáciu Sweech, ktorú nájdete v Google Play. Dostupnou je zadarmo.

Sweech - Wifi File Transfer
Sweech - Wifi File Transfer
Developer: Éric ALBER
Price: Free+

Prenášajte súbory medzi zariadeniami bezdrôtovo

Aplikáciu Sweech by sme vám chceli dať do pozornosti hlavne z dôvodu, že je veľmi jednoduchou a intuitívnou na použitie. Vo všeobecnosti ponúka prístup k úložnému priestoru v smartfóne bez toho, aby ste museli inštalovať do vášho počítača ďalší software. Celý prenos súborov prebieha prostredníctvom technológie Wi-Fi. Jedinou podmienkou, aby ste mohli týmto spôsobom medzi zariadeniami zdieľať dáta je, aby ste boli pripojený k rovnakej Wi-Fi sieti. 

Potom, ako spustíte mobilnú aplikáciu, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie na prvej snímke. Následne stačí zvoliť možnosť prenosu dát. Potom sa vám zobrazí obrazovka s odkazom na internetovú stránku (ide o zhluk čísiel, viď druhú snímku obrazovky nižšie). Túto adresu vložte do internetového prehliadača a  otvorte ju.

V ďalšom kroku, ako sme vyššie písali, tak je potrebné vložiť URL adresu do internetového prehliadača. V našom prípade ide o adresu „http://192.168.31.165:4444/“. Potom, ako otvoríte stránku, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie. V rámci tejto ponuky budete môcť prehľadávať viac menej celý váš úložný priestor v smartfóne. Od fotografií, cez hudbu, až po zvonenia. Následne, ak budete chcieť kopírovať súbory, tak stačí len otvoriť priečinok a pretiahnuť do neho súbory, ktoré chcete nahrať do smartfónu.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil a budeme radi, ak nás podporíte prostredníctvom lajku na sociálnej sieti Facebook.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close