NávodySpravodajstvoWindows

Pozrite sa, ako môžete premiestniť panel úloh z horizontálneho zobrazenia na vertikálne

Premiestniť panel úloh z horizontálneho zobrazenia do vertikálneho môžete pomocou pár jednoduchých krokov

Panel úloh vo Windows 10 je defaultne prednastavený  pozdĺž spodnej časti displeja. Mnohí ani netušia, že s touto lištou umožňuje Windows hýbať a premiestniť si ju napríklad do vrchnej časti displeja, alebo pozdĺž bočných hrán displeja. Premiestnenie lišty je pritom jednoduchšie, ako by sa mohlo na prvý pohlaď zdať.

Premiestnite si vo Windows 10 panel úloh do Vami preferovanej polohy

Všetko čo potrebujete k tomu urobiť je „odomknúť panel úloh“. Urobíte tak prostredníctvom pravého kliknutia na prázdnu časť panela úloh a následne zvolenie možnosti „Zamknúť panel úloh“, tak ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

odblokovanie panelu uloh_Windows 10
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne ľavou myškou chyťte panel úloh a preneste ho do Vami preferovanej polohy. Napríklad do pravej časti obrazovky.

Prenesenie panelu uloh
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Práve ste si presunuli panel úloh. Ten môžete ľubovoľne presúvať po hranách displeja. Následne nezabudnite opäť kliknúť na panel úloh s pravou myškou a uzamknúť jeho pozíciu.

presunutie Panelu uloh vo Windows
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close