fbpx
NávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete prehrávať Youtube videá na pozadí Vášho smartfónu

Pozrite, sa ako môžete prostredníctvom bezplatnej aplikácie New Pipe prehrávať videá z Youtube na pozadí Vášho smartfónu

Youtube je bezpochyby platformou, ktorú mnohí z nás používajú na dennej báze. Je totiž doslova „nekonečnou“ studňou obsahu vrátane nových hudobných klipov. V súčasnosti základná aplikácia Youtube však neumožňuje prehrávanie hudby na pozadí.  Túto možnosť blokuje pre neplatiacich zákazníkov, ale aj napriek tomu sa dali tieto obmedzenia v minulosti dlho obísť pomocou ľahkého triku, kedy ste prepli mobilnú verziu stránky do do počítačovej verzie, a povolili ste prehrávanie na pozadí. Bohužiaľ, táto možnosť už nie je dostupnou. A práve preto sme hľadali alternatívne riešenie, ktoré sme našli v aplikácií New Pipe.

Youtube na steroidoch. Prehrávajte hudbu na pozadí smartfónu

New Pipe je doslova Youtube na steroidoch. Ide o aplikáciu pre Android zariadenia, ktorú bohužiaľ však nenájdete v obchode Google Play, ale v alternatívnych obchodoch. Prípadne aplikáciu môžete stiahnuť priamo z oficiálnej stranky vývojárov. My sme si aplikáciu stiahli prostredníctvom serverov apkmirror.com.

„Aplikácia NewPipe bola vytvorená s cieľom získať na svojom smartfóne originálny zážitok zo služby YouTube bez nepríjemných reklám a pochybných povolení. Aplikácia je open source a môžete jej vývoj sledovať na serveri GitHub.“

V prípade, ak nemáte povolené inštalovanie aplikácií z neznámych zdrojov, tak môžete tak spraviť prostredníctvom Nastavení telefónu. Všeobecná cesta, ktorá platí pre Väčšinu smartfónov, kde viete povoliť inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov je Nastavenia -> Zabezpečenie-> Neznáme zdroje (prípadne, po stiahnutí inštalačného balíčka, Vás pri pokuse o jeho inštaláciu smartfón vyzve k udeleniu povolenia. Následne budete presmerovaný do danej sekcie).

Ako môžete vidieť, tak aplikácia je veľmi jednoduchou a rozhranie je vskutku intuitívne. Na úvodnej obrazovke nájdete trendové videá, ktoré si viete pridávať aj do obľúbených. Okrem iného viete do aplikácie importovať aj Vaše obľúbené odbery a kanály, podobne.

Vráťme sa však späť k téme, a tou je, ako môžete prehrávať videá na pozadí. Stačí si otvoriť video, ktoré chcete prehrať. Následne kliknite na displej, a vo vrchnej časti nájdete ikonku slúchadiel. Na ňu kliknite, a po tom sa Vám bude video prehrávať na pozadí, resp. zvuk z videa. Následne môžete proces prehrávania  ovládať prostredníctvom notifikačnej lišty Vášho smartfónu.

Zároveň Vám dávame do pozornosti ešte Nastavenia aplikácie, v rámci ktorých si je potrebné zapnúť funkciu „Automaticky zaradiť ďalší stream“. V inom prípade, sa Vám automaticky neprepne po prehraní videa klip na ďalší.

New Pipe_nastavenia_ automaticke prepinanie hudby po prehrani
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close