APLIKÁCIE A HRYNávody

Pozrite sa, ako môžete pomocou zatrasenia smartfónu zapnúť baterku, či kameru telefónu

Ide o šikovný nástroj, pomocou ktorého viete zefektívniť prácu so smartfónom.

Naše smartfóny sú vcelku chytrými zariadeniami pričom pomocou aplikácií sme schopnými ich naučiť nové veci. Len niekoľko dní dozadu, sme vám ukázali nástroj, pomocou ktorého môžete efektívnejšie prehľadávať aplikácie vo vašom smartfóne, či aplikáciu, ktorá je schopnou vytvoriť notifikačnú diódu. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu zaujímavú aplikáciu, ktorá dokáže zefektívniť to, ako pracuje s vašim zariadením.

Shake it! – zapnite kameru, či baterku smartfónu pomocou jeho zatrasenia

Do pozornosti by sme vám chceli dať vcelku zaujímavú aplikáciu Shake it!. Ide o aplikáciu, ktorá je schopnou na základe špecifického pohybu vykonať preddefinovanú úlohu. V súčasnosti je aplikácia schopnou, buď zapnúť baterku smartfónu, alebo kameru.

Samotné vyvolanie tejto funkcie je veľmi jednoduché. Po prvom otvorení aplikácie budete vyzvaný, aby ste vypli optimalizáciu batérie. Je to z dôvodu, aby sa vám aplikácia neskôr nevypínala, keď s ňou nebudete aktívne pracovať. V druhom kroku je potrebné kliknúť na konkrétny pohyb, ktorému predefinujte úlohu. To je všetko. Potom môžete vyskúšať, či aplikácia funguje tak, ako má.

Na to, aby aplikácia fungovala ako má, tak využíva akcelerometer smartfónu, aby identifikovala pohyb, ktorý vykonáte. Napríklad pri zatrasení s telefónom zapne kameru, či baterku. V súčasnosti nie je známe, či autor aplikácie sa chystá do budúcnosti pridať aj ďalšie funkcie, ale bezpochyby by sme ich uvítali. V každom prípade aj súčasné funkcie sú vcelku šikovné, obzvlášť zapnutie baterky. Pre funkcia zapnutia baterky bezpochyby nájdete využijete v nočných hodinách, kedy nemusíte v prípade potreby rozsvecovať displej smartfónu a manuálne zapínať baterku, postačí vám len zatriasť telefónom.

Samotnú aplikáciu môžete stiahnuť z obchodu Google Play z odkazu nižšie. Dostupná je zadarmo. 

Shake it!
Shake it!
Developer: Juanma Del Boca
Price: Free+

Rovnako nám dovoľte dať vám ešte do pozornosti sekciu nastavení aplikácie, do ktorej sa dostanete prostredníctvom ozubeného kolieska z pravého horného rohu, kde okrem zapnutia, resp. vypnutia samotných gest, môžete nastaviť aj funkciu, aby sa vám náhodne nezapínala baterka, či kamera vo vrecku nohavíc. Za týmto účelom využíva proximity meter (senzor priblíženia). Okrem iného nastavenia umožňujú aj zvýšiť, resp. znížiť senzitivitu.

Shake it_nastavenie senzitivity
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že aplikácia sa vám páči. V prípade, ak bol pre vás článok prínosným, tak budeme radi, ak ho podporíte, či už zdieľaním, alebo prostredníctvom lajku našej Facebook stránky.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close