ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete pomocou Android smartfónu zachytiť hovorené slovo a ďalej s ním pracovať v textovej podobe

Pomocou aplikácie Okamžitý prepis môžete zaznamenať hovorené slovo a ďalej s ním pracovať

Aplikácie z našich smartfónov robia nie len chytréjšie zariadenia, ale aj častokrát užitočné nástroje. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti jednu z aplikácií od spoločnosti Google, konkréte ide o aplikáciu Okamžitý prepis.

Ako je možné zaznamenať zvuk a ďalej s ním pracovať v textovej podobe?

Okamžitý prepis je vcelku užitočnou aplikáciou. Oceníte ju napríklad počas prednášok, kedy môžete dať na bok pero, a môžete sa sústrediť na to, čo hovorí prednášajúci. Prípadne viete prostredníctvom tejto aplikácie vyhotoviť záznam zo stretnutia, či porady.

Aplikácia vo svojej podstate funguje veľmi jednoducho. Po jej zapnutí (pozn. redakcie: automaticky je prednastavený jazyk a prepis podľa nastaveného jazyku v zariadení) stačí kliknúť na ikonu mikrofónu. Následne aplikácia bude automaticky zaznamenávať hovorené slovo. Okrem iného je aplikácia schopnou odfiltrovať aj šum. Zároveň musíme vyzdvihnúť, že prepis hovoreného slova je vcelku presným a to aj v našom rodnom jazyku, hoci z času na čas sa vyskytne nejaká chybička.

Následne po zaznamenaní zvuku a jeho prepise, dôjde k automatickému uloženiu textu. Ten vyvoláte pomocou potiahnutia úvodnej obrazovky aplikácie smerom dolu. Potom môžete vyznačiť text a skopírovať ho napríklad do tela textového dokumentu a podobne.

Zároveň však treba dodať, že text je v aplikácií uložený len po dobu 3 dní. Následne po uplynutí tejto doby dôjde k jeho automatickému odstráneniu.  Preto určite dlho neváhajte s jeho uložením, ak chcete s ním neskôr pracovať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close