ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodyWindows

Pozrite sa, ako môžete pokračovať v prehliadaní internetovej stránky zo smartfónu na počítači

Pozrite sa, ako môžete odoslať internetovú stránku, ktorú práve čítate zo smartfónu do vášho počítača

Windows a Android už dlhšiu dobu sú schopné medzi sebou relatívne efektívne komunikovať. A práve preto by sme vám chceli ukázať, ako je možné odoslať z vášho smartfónu odkaz na internetové stránku do počítača bez toho, aby ste za týmto účelom používali e-mailové správy, resp. nejaký iný obdobný spôsob.

Nastavenia si funkciu Pokračovať na PC

Ako prvé si stiahnite aplikáciu Váš telefón pre Windows prostredníctvom odkazu nižšie a potom si otvorte nastavenia vášho počítača. Následne zvoľte možnosť Telefón. 

Your Phone
Your Phone
Developer: ‪Microsoft Corporation‬
Price: Free
prepojenie smartfonu a počítaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom zvoľte možnosť pridať nový telefón. Následne sa vám otvorí aplikácia Váš telefón. Potom zvoľte typ operačného systému vášho telefónu, ktorý chcete spárovať s počítačom (Android/iOS).

Potom sa vám otvorí okno, ktoré vás vyzve, aby ste si otvorili na smartfóne stránku aka.ms/yourpc, ktorá vás presmeruje do obchodu Google Play (prípadne iOS), aby ste si stiahli aplikáciu Váš telefón do vášho smartfónu. 

aplikacia vas telefon_prepojenie PC so smartfonom
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne si otvorte aplikáciu Váš telefón. Prihláste sa do nej prostredníctvom vášho účtu, ktorý používate v službách spoločnosti Microsoft.  Následne postupujte podľa pokynov v aplikácii (buď dôjde k automatickému spárovaniu so smartfónom, alebo vás aplikácia bude navigovať ako si máte pridať smartfón do vášho počítača podľa návodu vyššie).

spárovanie mobilu s pocitacom_windows 10
Zdroj: Vosveteit.sk

Po úspešnom spárovaní smartfónu z PC by ste mali vidieť v aplikácii Váš telefón na počítači fotografie, správy a podobne.

Pošlite si práve otvorenú internetovú stránku do počítača

Teraz si otvorte ľubovoľnú stránku v prehliadači Chrome. Potom kliknite na ponuku menu (tri bodky vo vrchnej časti obrazovky) a potom zvoľte možnosť Zdieľať a následne Viac.

Potom vysuňte spodnú časť obrazovky s možnosťami na zdieľanie a vyhľadajte položku Pokračovať na PC (alebo Assistent pr…). Potom ako ju zvolíte, tak sa vám vyhľadajú dostupné PC, s ktorými máte spárovaný smartfón. Následne stačí dať len odoslať stránku do PC.

V prípade, ak používate vo svojom smartfóne internetový prehliadač Microsoft Edge, tak zdieľanie stránky smerom na váš počítač je o niečo jednoduchšie. Stačí vám otvoriť ponuku s nastaveniami, kde máte možnosť Pokračovať na PC.

Microsoft Edge_zdielanie stranky zo smartfonu smerom na PC
Zdroj: Vosveteit.sk
Microsoft Edge
Microsoft Edge
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close