NávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete odblokovať zahraničné stránky, ktoré blokujú obsah

Pozrite si návod ako môžete sledovať videá na blokovaných stránkach

Určite ste sa už stretli so situáciou, kedy ste chceli pozerať nejaké videá alebo navštíviť nejakú stránku, ale bola blokovaná pre ľudí z rôznych regiónov. Obzvlášť takáto situácia „poteší“ pri športových prenosoch, ktoré naše televízie nevysielajú, ale televízie susedných krajín áno. Vyriešiť tento problém je vskutku veľmi jednoduché.

Sledujte videá z blokovaných zahraničných stránok

Všetko, čo k tomu budete potrebovať, je internetový prehliadač Google Chrome (prípadne Microsoft Edge alebo iný) a vhodné rozšírenie pre prehliadač, pomocou ktorého zmeníte Vašu IP adresu. Do pozornosti Vám dávame rozšírenie Hola Free VPN Proxy Unblocker, ktoré stiahnete pomocou odkazu nižšie.

Rozšírenie si stiahnite a pridajte do prehliadača Chrome.

rozsirenie pre Google chrome_zmena IP adresy
Zdroj: Vosveteit.sk

Po stiahnutí a nainštalovaní Vám vo vrchnej časti prehliadača pribudne ikonka Rozšírenia.

Ako sledovat videa na blokovanych strankach_navod Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne si otvorte stránku, ktorú chcete sledovať. My sme si otvorili českú televíziu Prima. Ako môžete vidieť nižšie na prvom obrázku, tak nám vyskočilo okno, že sledovanie televízie je možné len v rámci územia Českej republike. Teraz kliknite na ikonku rozšírenia Hola a po tom kliknite následne na Českú vlajočku a obnovte stránku. Následne budete môcť sledovať video.

Čo sa udialo?

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak pomocou tohto rozšírenia je možné sledovať videá na blokovaných stránkach. Vo všeobecnosti niektoré stránky blokujú obsah pre cudzie krajiny. Pomocou rozšírenia, ktoré detegovalo krajinu pôvodu webstránky (ak by nedokovalo, tak je potrebné manuálne zvoliť krajinu pôvodu) a presmerovalo tok informácií cez (v tomto prípade) český server. Webstránka tak vyhodnotila, že sta pripojili k nej z Českej republiky.

Vo všeobecnosti túto funkciu viete využívať aj pri iných činnostiach. Napríklad pri nakupovaní zo zahraničných e-shopov. Možno budete prekvapený, ale mnoho e-shopov ukazuje iné ceny pre ľudí z iných krajín ako je e-shop.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close