Návody

Pozrite sa, ako môžete kombinovať emotikony a vytvárať tak unikátne emodži

Pozrite sa, ako môžete vašu komunikáciu oživiť o nové emodži a vyjadriť tak širšiu škálu pocitov, či nálad.

Mnohí z nás pri komunikácii prostredníctvom rôznych četovacích platforiem, využívajú takzvané emodži, resp. emotikony. Ide o jednoduchý spôsob, ako môžeme okoreniť komunikáciu, aby bola viac autentickou. Umožňujú nám totiž vyjadriť nielen naše pocity, ale aj nálady. V súčasnosti mnohé aplikácie ponúkajú stovky emotikonov, prostredníctvom ktorých môžeme vyjadriť našu aktuálnu náladu. Druhým dychom však treba povedať, že nie vždy je to možné. A to je aj jeden z dôvodov, prečo by sme vám radi dali do pozornosti funkciu kombinácie emodži v službe WhatsApp, prípadne v inej četovacej platforme.

Komunikujte pomocou jedinečných emodži

Prvým základným predpokladom, aby ste mohli kombinovať emodži, je potreba mať nainštalovanú vhodnú klávesnicu s podporou emodži. My za týmto účelom využívame bezplatnú aplikáciu Gboard od spoločnosti Googlu, ktorú môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom, ako stiahnete aplikáciu a nastavíte Gboard ako predvolenú klávesnicu vo vašom smartfóne, tak si otvorte ľubovoľný čet, napríklad v službe WhatsApp, či Messenger. V ďalšom kroku kliknite na tri vodorovné bodky, prostredníctvom ktorých sa dostanete do nastavení klávesnice. Následne otvorte Nastavenia a povoľte možnosť Riadok rýchleho prístupu k emodži.

Teraz, keď otvoríte ľubovoľný čet, a to aj v inej aplikácii ako je WhatsApp, tak vo vrchnej časti klávesnice budete mať k dispozícii rýchly prístup k emotikonom. V ďalšom kroku zvoľte ľubovoľný emotikon a v spodnej časti klávesnice potom zvoľte možnosť emotikonov. Následne, ako sa vám prehodí klávesnica na ponuku s emodži, tak vyberte ľubovoľný emotikon. Potom dôjde k ich kombinácii.

Funkciu sme testovali vo viacerých aplikáciách, ako je napríklad Messenger od Facebook, WhatsApp, či Správy (SMS) od spoločnosti Google. Vo všetkých prípadoch funkcia funguje správne. 

Pevne veríme, že funkcia ako taká sa vám páči a že ju budete využívať. Rovnako budeme radi, ak článok podporíte zdieľaním prostredníctvom sociálnych sietí, či lajkom našej Facebook stránky.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close