APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete identifikovať veci a objekty na fotografiách, ktoré máte uložené v galérii smartfónu

Google nedávno aktualizoval aplikáciu Google Lens. Zjednodušuje možnosť dohľadania informácií z fotografií uložených v galérii smartfónu.

Naše smartfóny sú dnes multifunkčnými zariadeniami, ktoré toho zvládnu oveľa viac, ako len telefonovanie, či písanie správ. To je aj jeden z dôvodov, prečo by sme vám radi dali do pozornosti aplikáciu Google Lens, v rámci ktorej Google nedávno výrazne uľahčil dohľadávanie informácií o objektoch z fotografií, či obrázkov, ktoré máte uložené v galérii smartfónu.

Rozpoznávanie objektov z fotografií uložených v telefóne

Jednou z posledných a zároveň väčších aktualizácií aplikácie Google Lens, je zjednodušenie práce s funkciou rozpoznávania objektov z fotografií uložených v galérii smartfónu. Funkcia ako taká funguje veľmi jednoducho a zvládne s ňou pracovať každý. Predtým, ako vám ukážeme, ako môžete s funkciou pracovať, tak si aktualizujte aplikáciu prostredníctvom obchodu Google Play, prípadne si stiahnite poslednú verziu aplikácie. Urobiť tak môžete prostredníctvom odkazu nižšie.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Po nainštalovaní aktualizácie uvidíte, ako sa rozhranie aplikácie úplne zmenilo. V hornej časti rozhrania uvidíte hľadáčik kamery, zatiaľ čo v spodnej časti obrazovky, budete mať dostupné fotografie z galérie vášho smartfónu. Následne už len stačí vybrať fotografiu, resp. obrázok, ktorý chcete analyzovať. Potom, ako algoritmus zanalyzuje obrázok, tak v spodnej časti obrazovky uvidíte výsledky vyhľadávania Google. Rovnako algoritmus umožňuje aj prepínanie medzi objektmi, ak ich máte na analyzovanej snímke viac.

Touto zmenou chce Google klásť väčší dôraz najmä na analýzu existujúcich obrázkov ako na vizuálnu analýzu v reálnom čase.

Ako hodnotíte zmeny, pozdávajú sa vám? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close