BezpečnosťSpravodajstvoXiaomi

Pozrite sa, ako môžete fyzicky obmedziť prístup k aplikáciám vo vašom Xiaomi smartfóne tretím osobám

Poslúži vám na to vstavaná funkcia Androidu Zámok aplikácií

Súkromie je čoraz frekventovanejšou témou. Čo sa týka online postrieda, tak mnohí z nás prechádzajú na alternatívne služby, ktoré nezbierajú také veľké množstvo údajov, prípadne si nahrávajú do svojich prehliadačov rôzne rozšírenia, ktoré blokujú odosielanie týchto informácií. Netreba však zabúdať ani na fyzickú ochranu našich dát v smartfónoch. Skvelým riešením, ako si ochrániť svoje súkromie, je funkcia Zámku aplikácií, ktorou disponujú v aktuálne takmer všetky súčasné Android zariadenia. Nižšie sme si pre vás pripravili krátky návod, ako môžete túto funkciu zapnúť na Xiaomi smartfónoch.

Nastavte si zámok aplikácií

Nastavenie samotnej funkcie je veľmi jednoduché. Nezaberie vám to viac ako 2-3 minutý vášho času. Otvorte si v prvom kroku Nastavenia vášho smartfónu.  Následne si otvorte sekciu Aplikácie, v ktorej si zvoľte možnosť Zámok aplikácií.

V rámci sekcie Zámok aplikácií  budete vyzvaný, aby ste si zvolili heslo. To si dobre zapamätajte, prostredníctvom neho sa totiž budete prihlasovať do aplikácií, ktoré si uzamknete. Po zadaní hesla, potom zvoľte aplikácie, do ktorých  chcete obmedziť prístup.

Zamok aplikacii_Xiaomi_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Pri ďalšom otvorení vami zvolených aplikácií, budete vyzvaný k tomu, aby ste pred ich otvorením zadali heslo. Zároveň dávame do pozornosti informáciu, že k automatickému odomknutiu aplikácie dôjde v prípadoch, ak využívate odomykanie prostredníctvom Bluetooth zariadenia a máte aktívne pripojenie medzi zariadením a smartfónom, či prostredníctvom zosnímania tváre. V týchto prípadoch nebudete teda vyzvaný k tomu, aby ste manuálne zadali heslo.

Mimochodom, rovnaký princíp nastavenia tejto funkcie platí  aj pre smartfóny ďalších výrobcov Android zariadení.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close