ANDROIDBezpečnosťNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môže odstrániť vaše hlasové záznamy zo služby Google Asistent

Takto zistíte, aké vaše hlasové uchováva služba Google Asistent. Následne ich môžete odstrániť!

Google Asistent je schopný v mnohých ohľadoch zefektívniť a zjednodušiť prácu so smartfónom. Ide obzvlášť o šikovného pomocníka, ak máte v domácnosti viacero chytrých zariadení, prípadne ak často šoférujete, kde dokáže plniť viacero úloh. Na druhej strane, môže byť táto služba pre niekoho aj čiastočne znepokojivou. Dôvodom je, že nahráva všetko, čo poviete. Na tému upozorňuje portál howtogeek.com .

Hoci to môže znieť „strašidelne“, že všetko nahráva, tak v skutočnosti tomu tak nie je. Google totiž všetko nahráva až potom, ako poviete „Hey Google“, alebo „Ok Google“. Ale aj napriek tomu je dobre vedieť, kde sa tieto nahrávky ukladajú, a ako ich môžete odstrániť zo serverov spoločnosti Google. Nie je to vôbec nič zložité a zvládne to viac menej každý používateľ.

Takto môžete manuálne vymazať zvukové nahrávky zo služby Google Asistent

Všetko, čo k tomu budete potrebovať je, aby ste si otvorili stránku s vašim účtom Google.  Stránku so správou údajov nájdete na tejto adrese. V prípade, ak používate viacero Gmail účtov, tak vám odporúčame pozrieť si primárny účet, ktorý máte v smartfóne, a ktorý používate v službe Google Asistent a skontrolovať ho, či s rovnakým účtom ste prihlásený aj do služby Gmail v internetovom prehliadači.

Google Assistant - Get things done, hands-free
Google Assistant - Get things done, hands-free

Potom, ako ste otvorili stránku vyššie, tak vo vrchnej časti obrazovky sa prerolujte k položke Údaje a prispôsobenia. Následne ju otvorte a otvorte možnosť Aktivita na internete a v aplikáciách.

Následne sa zrolujte v rámci zobrazenej ponuky nižšie a otvorte možnosť Spravovať aktivitu. Uvidíte kartu, ako môžete vidieť nižšie. Následne zrolujte kartu opäť nižšie zvoľte možnosť Filtrovať podla dátumu a služby a potom vyhľadajte položku Asistent.

Potom sa budete môcť pozrieť, akú aktivitu (teda nahrávky) služba zaznamenala. Rovnako budete mať možnosť odstrániť tieto dáta.

Google Asistent_co zaznamenal_6
Zdroj: Vosveteit.sk

TIP na záver: Mimochodom, vedeli ste, že v rámci sekcie Riadenie aktivity si môžete nastaviť interval, kedy bude dochádzať k automatickému odstraňovaniu údajov z Google aplikácií a služieb. Určite túto funkciu neprehliadajte obzvlášť ak z nejakého dôvodu nechcete, aby vaše dáta boli uložené v externých službách po dlhšiu dobu.

Automaticke odstranovanie udajov_Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že článok sa vám páčil a že ho podporíte zdieľaním prostredníctvom sociálnych sieti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close