BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako funguje a aké funkcie ponúka Správca hesiel v prehliadači Chrome

Pozrite si základné funkcie, ktoré ponúka Správca hesiel integrovaný v prehliadači Chrome.

Internetový prehliadač Chrome aktuálne patrí medzi najpoužívanejšie internetové prehliadača a to či už na počítačoch, tak aj na smartfónoch. Dôvodom je, že Google ho neustále vylepšuje. Napríklad v priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali, že Google začal používať nový kompilátor JavaScriptu s názvom Sparkplug. Ide o technológiu, vďaka ktorej internetový prehliadač je o viac ako 20% rýchlejším, ako tomu bolo doposiaľ.  Nový kompilátor je dostupný od verzie prehliadača Chrome 91.

Prehliadač Chrome v sebe však schováva aj ďalšie funkcie a nástroje, ktoré stoja za pozornosť Jednou z takýchto funkcií, je aj Správca hesiel.

Vstavaný správca hesiel v prehliadači Chrome

Práca s vstavaným správcom hesiel je vcelku jednoduchá. Umožňuje používateľom nielen ukladať heslá do rôznych služieb, či stránok, ale zároveň aj synchronizovať prihlasovacie údaje naprieč rôznymi zariadeniami. Rovnako nechýba ani funkcia kontroly prihlasovacích údajov, či neboli v minulosti prezradenými rôznymi službami.

Do správcu hesiel sa dostanete pomocou kliknutia na tri bodky v pravom hornom rohu prehliadača. Následne zvoľte možnosť Nastavenia a potom zvoľte možnosť Heslá. 

Google Chrome_spravca hesiel
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Následne, je potrebné zapnúť si možnosť ukladania hesiel. Potom, ako si zapnete túto funkciu, tak pri prihlásení do jednotlivých služieb, vás prehliadač Chrome vyzve k tomu, aby ste si uložili prihlasovacie údaje do správcu hesiel. Rovnako budete mať k dispozícii aj zoznam jednotlivých stránok a služieb, kde ste prihlásený.

Google Chrome_spravca hesiel_funkcia ulozenia hesiel
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Jednou zo základných funkcií Správcu hesiel je ich kontrola. Funkcia umožňuje skontrolovať, či vaše prihlasovacie údaje neboli v jednotlivých službách prelomenými. Google za týmto účelom využíva rôzne databázy, prostredníctvom ktorých je schopným upozorniť na služby, kde došli k úniku dát, či boli prelomenými rôznymi hackermi.

Nastavte si synchronizáciu prihlasovacích údajov naprieč zariadeniami

Jednou z ďalších zaujímavých funkcií prehliadača Chrome, je možnosť synchronizácie prihlasovacích údajov naprieč zariadeniami. Napríklad medzi počítačom a smartfónom. Táto funkcia okrem iného umožňuje aj synchronizáciu histórie prehliadania. Ako ju však zapnúť? Je to veľmi jednoduché.

Teraz sa vráťte na úvodnú stránku nastavení. Následne si zapnite v sekcii Vy a Google možnosť synchronizácie. 

Google Chrome_zapnutie synchronizacie_medzi pocitacom a mobilom_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Prehliadač vás v ďalších krokoch prevedie nastaveniami pričom vám ponúkne aj možnosť prispôsobenia si obsahu, ktorý chcete synchronizovať naprieč zariadeniami.

Po uložení týchto nastavení, si otvorte prehliadač Chrome v smartfóne. Rovnako aj tu treba povoliť synchronizáciu údajov. Urobiť tak môžete potom, ako sa prihlásite s rovnakým Gmail účtom do prehliadača, ako ste prihlásený v počítači. Urobiť tak môžete pomocou cesty tri bodky v pravom hornom rohu, Nastavenia a Prihlásiť sa do Chromu. Následne po prihlásení sa, prehliadač vám ponúkne možnosť synchronizácie údajov.

Po uložení nastavení, sa vám bude synchronizovať obsah vrátane prihlasovacích údajov (ak ste povolili túto možnosť) medzi vašim počítačom a smartfónom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close