fbpx
SpravodajstvoWindows

Pozrite sa, ako by mohol vyzerať nový Správca súborov vo Windows 10. Je to zmena k lepšiemu?

Nový prieskumník by mohol prejsť významnými zmenami

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft neustále pracuje na vývoji Windows 10, spolu s ktorým dochádza aj k dizajnovým zmenám. Nie tak dávno Panos Panay prostredníctvom Twitteru zdieľal krátke video, v ktorom poodhalil viacero dizajnových zmien, pričom len pred pár dňami sme mohli vidieť novú ponuku Štart.

Najnovšie spoločnosť Microsoft zdieľala blog, v rámci ktorého bol zakomponovaný aj náhľad nového Správcu súborov, ktorý je „oblečený“ do nových šiat.

Publikovaný blok zahrňoval informácie o „Endpoint Data Loss Protection (DLP) public preview“, teda verejnú ukážka ochrany koncových údajov (DLP) v prehliadači Microsoft. Viac ako samotná funkcia nachádzajúca sa v prehliadači Edge, však zaujal publikovaný náhľad, v rámci ktorého je zachytený nový Správca súborov. Ako môžete vidieť nižšie, hoci koncept Správcu súborov je zachovaný, tak nový dizajn je oveľa „čistejším“ a modernejším.

Windows 10_novy vzhlad spravcu suborov
Zdroj: Microsoft blog

Treba však dodať, že môže ísť kľudne len o interný model Správcu súborov, ktorý by sa na konci dňa nemusel dostať do komerčnej verzie Windowsu. Druhým dychom však treba povedať, že v tomto prieskumníkovi môžeme vidieť čistejší bočný panel, ktorý je v súlade s dizajnom novej infografiky vo Windows 10. Okrem iného v hornej časti sú tiež zúžené a čistejšie karty File, Home, Share a View.

Windows 10 pritom potrebuje „osvieženie“ Správcu súborov ako soľ. Veď od verzie Windows 8.1 v podstate neprešiel žiadnou významnou zmenou, zatiaľ čo konkurenčný prieskumník z macOS je dnes na míle ďaleko vpredu.

Čo si myslíte o možnom novom prieskumníku, páči sa Vám?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close