Spravodajstvo

Pozrite sa, ako by mohli vyzerať koncerty počas pandémie. Čo hovoríte na takéto riešenie?

Koncertovanie v bublinách, či tancovanie? Aj takto vyzeral koncert skupiny The Flaming Lips

Súčasná pandémia nás núti robiť veci, ktoré by sme inak nerobili. Zároveň sú prijímanie mnohé opatrenia s cieľom obmedziť kontakt  len na nevyhnutný, aby sa spomalilo šírenie vírusu. V súčasnosti trpia hlavne reštaurácie, bary, diskotéky, a vo všeobecnosti umelci a ľudia zabezpečujúci, aby všetko fungovalo ako má. Portál nme.com poukazuje na vcelku unikátne riešenie, resp. na nezvyčajne vystúpenie umelcov. Tí totiž vystupovali v špeciálne pripravených bublinách pričom aj samotní diváci, aby im bol zamedzení kontakt s ostatnými ľuďmi, museli byť v bubline.

„Bubliny sú kreatívnym spôsobom, ako usporiadať koncert počas pandémie COVID-19 bez toho, aby boli všetci vo vážnom ohrození.“ píše portál.

Flaming Lips, je rocková skupina, ktorá prišla so skutočne netradičným nápadom nafukovacích bublín. Kapela verí, že týmto spôsobom by mohli vo veľkej miere zabrániť možnému šíreniu ochorenia a zároveň by mohli skupiny, ako je aj tá ich, prežiť aktuálnu pandémiu s čo najmenšími stratami.

„Myslím si, že to je taká dilema, v ktorej sa všetci nachádzame, je to, že čakáme, kým sa to vráti do normálu, alebo začneme plánovať:“ Ako vyzerá budúcnosť? Aká je budúcnosť živej hudby? ‘“ Uvažoval frontman Wayne Coyne, člen skupiny Falming Lips.

Portál ďalej píše, že podobné bubliny sú už dlhšiu dobu súčasťou ich predstavení, avšak až v tejto dobe, dostali úplne iný význam.

„Avšak pondelňajšia šou bola prvou, kedy ich skupina uviedla na trh ako prostriedok na kontrolu spoločenského dištancu na plnohodnotnom verejnom koncerte.“

Nie je to však prvýkrát, čo kapela takto vystupovala. Nižšie si môžete pozrieť jeden zo starších koncertov, kedy situácia nebola až tak vážnou, aby išlo o nevyhnutné opatrenie.

Vedeli by ste si predstaviť takýto koncert? Veríme, že aj pre samotných divákov, by mohlo ísť o netradičný zážitok.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close