SpravodajstvoXiaomi

Pozrite sa, ako by mohla vyzerať nová ponuka vypínania a zapínania zariadenia v Xiaomi telefónoch

Nový únik odhaľuje, že Xiaomi aj naďalej pracuje na vylepšovaní nadstavby MIUI 12

Hoci nadstavba MIUI 12 bola predstavená už relatívne dávno, tak Xiaomi na ňu „nezanevrelo“ a stále pracuje na jej vylepšovaní. Portál xiaomiadictos poukazuje na novú ponuku zapínania a vypínania zariadenia, ktorá by okrem iného mohla získať aj dodatočné funkcionality.

Ako môžete vidieť nižšie, tak toto nové rozhranie vypínania a zapínania má oveľa modernejší a minimalistickejší dizajn, ktorý sa nesie v dizajnovom duchu ovládania hlasitosti v MIUI 12. Okrem iného je veľmi podobným ovládaniu, ktoré používajú smartfóny Realme. Ponuka ovládania by mala byť umiestnená v pravej strane obrazovky, čo nám umožňuje lepšie ovládanie toho, čo chceme spraviť pomocou jednej ruky. Potiahnutím hore by malo dôjsť k reštartovaniu zariadenia, a potiahnutím dole k jeho vypnutiu. Zároveň táto úprava ponuky zapínania a vypínania pridáva aj novú animáciu, ktorá sa prispôsobujú v závislosti od smeru potiahnutia prsta.

Nová ponuka vypínania a zapínania zariadenia

Video nižšie ďalej odhaľuje, že okrem funkcie zapínania a vypínania zariadenia, pribudne aj možnosť Fastboot, či k prístupu režimu obnovenia zariadenia. K týmto funkciám sa používateľ dostane potom, ako potiahne prstom do strán.

Zároveň však treba dodať, že nie je známa informácia, či tento únik informácií a o pripravovanom novom menu je pravdivý. Druhým dychom však treba dodať, že bezpochyby nesie „dizajnový podpis“ spoločnosti vrátane podpisu nadstavby MIUI 12. V každom prípade, išlo by vcelku o vítanú zmenu vzhľadom na to, že táto ponuka neprešla už dlhšiu dobu väčšou zmenou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close