ANDROIDSpravodajstvoWindows

Pozrite sa, ako budú vyzerať vo Windows 11 Android aplikácie

Objavili sa prvé snímky z Windows 11, ktoré odhaľujú prítomnosť Android aplikácií v systéme. Ponúkajú nám prvý pohľad, ako budú fungovať.

Spoločnosť Microsoft už dlhé roky koketuje s myšlienkou prinesenie Android aplikácií do rozhrania operačného systému Windows. Prvé fámy naznačovali, že sa tak stane ešte vo Windows 10, nestalo sa tak. Neskôr Microsoft oznámil, že Android aplikácie prídu spolu s operačným systémom Windows 11. Svoje plány spoločnosť  však posunula na neskôr.

Posledné vyjadrenia spoločnosti v súvislosti s Android aplikáciami vo Windows 11 zneli, že „prídu neskôr“, ale prídu. Po oficiálnom uvoľnení novej verzie OS, začiatkom tohto mesiaca, spoločnosť bola skúpa na ďalšie podrobnosti a v podstate sme sa moc nových informácií o nadchádzajúcej funkcii, nedozvedeli.

Pozrite si prvé snímky Android aplikácií z Windows 11

Najnovšie, portál windowslatest.com poukazuje na to, že Microsoft sa pomaly, ale isto posúva s vývojom tejto funkcie dopredu. Portál konkrétne poukazuje na nové snímky z vývojárskej verzie Windowsu 11, ktoré nám dávajú ako taký pohľad, ako budú Android aplikácie fungovať v rozhraní počítača.

Samotné snímky odhaľujú, že Windows bude spúšťať Android aplikácie prostredníctvom virtuálneho podsystému v samostatných oknách, medzi ktorými bude môcť používateľ preklikávať. Inými slovami, používateľ bude mať k dispozícii i funkciu multitaskingu.

Android-for-Windows-11
Zdroj: windowslatest.com

Publikované snímky rovnako odhaľujú, že používateľ bude môcť aktívne pracovať s viacerými otvorenými oknami súčasne. Portál rovnako poukazuje na to, že Android aplikácie budú integrovanými aj do Centra oznámení. V praxi to bude znamenať, že používateľ bude vo Windows 11 dostávať upozornenia z Android aplikácií a bude môcť s týmito upozorneniami ďalej pracovať.

Tak či onak, podľa aktuálne dostupných informácií, natívna podpora Android aplikácií do rozhrania operačného systému Windows, príde najskôr začiatkom budúceho roka a dostupné budú prostredníctvom obchodu spoločnosti Amazon, ktorý bude neskôr prítomným vo Windowse.

Uvítate Android aplikácie v rozhraní Windowsu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close