SpravodajstvoWindows

Pozrite sa, ako budú vyzerať nové ikony vo Windows 10

Microsoft sprístupnil pre členov programu Windows Insider nový vzhľad ikon naprieč Windowsom 10. Nesú sa v dizajnovom duchu Fluent Design.

Ikonický kôš, správca úloh, počítač, a ďalšie desiatky ikoniek známe z rozhrania operačného systému Windows 10 budú nahradené novými. Spoločnosť Microsoft začala s distribúciou aktualizácie, ktorá  obsahuje nový vzhľad ikon jednotlivých aplikácií. Aktualizácia je zatiaľ dostupná len pre členov programu Windows Insider (testovacie zostavenia Windowsu).

Ešte v decembri spoločnosť Microsoft ohlásila, že plánuje prepracovať viac ako 100 ikoniek naprieč rozhraním Windows 10, pričom niektoré z nich sa objavili vo verzii Windows 10X. Medzi najzásadnejšie zmeny bezpochyby patrí zmena ikoniek kancelárskeho balíčka Office 365 (Word, Excel, PowerPoint, Outlook,…), ako aj internetového prehliadača Microsoft Edge. Tých zmien je samozrejme viacej a všetky sa nesú v duchu dizajnového jazyka Fluent Design. Nižšie si môžete pozrieť náhľad nových ikon pre vybrané aplikácie.

Windows 10 novy dizajn ikoniek
Zdroj: Microsoft

„Ploché, monochromatické ikony vyzerajú skvele v kontexte farebných dlaždíc, ale keďže do ekosystému vstupuje viac štýlov ikon, tento prístup sa musí rozvíjať. Ak sú ikony na paneli úloh a ponuke Štart rôzne štýly, vytvára kognitívnejšie zaťaženie pri skenovaní a hľadaní aplikácií. Potrebovali sme začleniť viac vizuálnych podnetov do jazyka dizajnu ikon pomocou nášho modernizovaného jazyka Fluent Design Language.“

Spoločnosť Microsoft zároveň dodáva, že mnohé ikony budú aktualizované pomocou obchodu Microsoft Store. Aktuálne sú dostupné pre členov vývojárskeho programu Fast Ring a ikony aplikácií Mail a Kalendár sú dostupné aj pre okruh používateľov zapojených v okruhu Release Preview. Pre bežných používateľov by mali byť dostupné v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Via techspot.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close