Spravodajstvo

Pozrite sa, ako bude vyzerať berlínska Gigafactory, na ktorej úkor padol v minulosti les o rozlohe 130-futbalových ihrísk

Elon Musk poodhalil vizualizáciu závodu Gigafactory, ktorú buduje v Berlíne

Ešte v marci sme Vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Tesla pracuje na výstavbe továrne Gigafactory v blízkosti Berlína,  ktorá bude najväčším závodom na výrobu elelektromobilov v rámci Európy. Celkovo sa má rozprestierať na rozlohe približne ~300  hektárov pôdy (~3000000m²). Bohužiaľ, nešlo kompletne o zelenú lúku, ale aj o les, ktorý medzičasom už ľahol. Celkovo bola novovyrúbaná plocha o rozlohe približne 93 hektárov. Pre lepšiu ilustráciu, ide o plochu rovnajúcu sa približne 130-futbalovým ihriskám. Zároveň však treba dodať, že Tesla prisľúbila výsadbu nového lesa v inej lokalite s 3-násobnou rozlohou. Nižšie si môžete pozrieť zábery z kácania lesu, ktoré v tom čase priniesla nemecká televízia RT.

Gigafactory by mala byť schopná vyprodukovať ročne približne 750-tisíc elektromobilov a očakáva sa, že hotová by mohla byť už relatívne čoskoro. Spomína sa úvod budúceho roka a celkovo pôjde o 4. továreň tohto druhu (Tesla má továrne tohto typu v New Yorku, Nevade a Šanghaji).  Prácu by si v továrni mohlo nájsť približne do 12-tisíc zamestnancov.

Pozrite sa, ako bude vyzerať Gigafactory

Elon Musk prostredníctvom svojho Twitter účtu zdieľal vizualizáciu továrne, ktorá bola pre širokú verejnosť zatiaľ vcelku neznámou. Nižšie si môžete pozrieť obrázok, ktorý v spojitosti s touto továrňou zdieľal.

Len pre porovnanie, spoločnosť Wolkswagen v meste Zwickau aktuálne prerába svoj závod z výroby konvenčných vozidiel na výrobu elektromobilov, ktorý bude schopný ročne vyprodukovať približne 330-tisíc vozidiel. Ak výstavbou predbehne Teslu, tak bude na krátko najväčším závodom na výrobu elektromobilov v Európe. Rozprestierať sa bude na ploche 1,8-milióna metrov štvorcových. Inými slovami,  Gigafactory bude skutočne obrovským závodom na výrobu elektromobilov, ktorý bude pravdepodobne dlhú dobu najväčším v Európe.

Len pre zaujímavosť, výstavbu Gigafactory začiatkom tohto roka spomalilo odkrytie munície vrátane bômb z 2. svetovej vojny. Celkovo bolo odkrytých približne 85 kilogramov munície.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close