SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Pozrite sa, ako Adam Savage zatiahol robota od Boston Dynamics do práce, aby ťahal rikšu

Roboty od spoločnosti Boston Dynamics dokážu bezpochyby zaujať širokú verejnosť. Najnovšie ich Adam Savage zatiahol do práce, aby ťahali rikšu.

Boston Dynamics je spoločnosť, ktorej sme už viackrát venovali mediálnu pozornosť. Dôvodom sú jej inteligentné roboty. Naposledy sme písal o robotovi Spot Mini, ktorý sa dostal ešte v septembri minulého roka do oficiálneho predaja.  Najnovšie tento istý robot zaujal viacero médií. Dôvodom je video vytvorené Adamom Savageom z Youtube kanálu Adam Savage’s Tested.

Spot Mini a rikša

Tentokrát Adam Savage premenil robota Spot Mini,  pripomínajúceho psa, na „dopravný prostriedok“. Ako môžete vidieť na videu nižšie, tak Savage experimentoval s robotom Spot Mini, aby zistil čoho je schopný. Rozhodol sa preto zapriahnuť tohto robota pred rikšu – ide o dopravný prostriedok, ktorý bol používaný od konca 18. storočia, a v niektorých častiach zeme sa môžeme s ním aj naďalej stretnúť.

Riksa
Zdroj: flickr.com (Scott Beale)

Tento dopravný prostriedok samozrejme musel prispôsobiť robotovi, aby ho bol schopný utiahnuť.

Mimochodom, Spot Mini váži približne od 25 do 30 kilogramov (v závislosti od modelu) a je schopný odniesť náklad o váhe približne 14 kilogramov pri maximálnej rýchlosti 1,6m/s. Okrem toho je vybavený radou senzorov vrátane pokročilého navigačného systému, vďaka ktorému je schopný vyhnúť sa kolíziám.  Mimochodom, ide o vode odolného robota s IP54 ochranou a jeho využitie je možné aj v extrémnych tepelných podmienkach – od -20°C do 45°C. Nižšie si môžete pozrieť ešte oficiálne video spoločnosti Boston Dynamics, ktoré uverejnila pri uvedení tohto robota na trh.

Len pre zaujímavosť, tento robot je schopný nepretržitej práce po dobu 90 minút, následne mu je potrebné vymeniť batériu, alebo ho dať nabíjať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close