BezpečnosťSpravodajstvo

Pozor! Podvodníci sa snažia obohatiť na úkor známej slovenskej hostingovej spoločnosti!

Kybernetickí zločinci zasypali mnoho e-mailových schránok zákazníkov spoločnosti Websupport podvodným e-mailom, prostredníctvom ktorého žiadajú platbu za predĺženie domény

Kybernetickí zločinci sa nevyhýbajú ani nášmu regiónu. Najnovšia sa známa hostingová spoločnosť, Websupport, stala obeťou podvodníkov, ktorí sa chcú priživiť na ich mene.

Takto vyzerá podvodný e-mail, ktorý sa tvári ako od Websupportu

V priebehu včerajšieho dňa sme zaznamenali podvodný e-mail od neznámeho odosielateľa, v ktorom sa píše, že nám v najbližšie dni vyprší platnosť domény pričom je potrebné uhradenie poplatku za jej predĺženie. Na prvý pohľad sa e-mailová správa tvári ako od Websupportu, skutočnosť je však úplne iná.  Ako vyzerá telo podvodného e-mailu sa môžete pozrieť nižšie.

Websupport_podovndy mail od neznameho odosielatela
Zdroj: Vosveteit.sk

Hoci e-mail je strohým, tak aj napriek tomu vzbudzuje vcelku vysokú dôveryhodnosť. Dôvodom je, že pri pohľade na odosielateľa, je ním „WebSupport.sk“. V skutočnosti však nejde o e-mail spoločnosti. Po rozkliknutí adresy totiž uvidíte e-mail „support(@)aufdiepausekommtesan(.)de“, ktorý nemá nič spoločné so spoločnosťou Websupport. Ďalej, po kliknutí na odkaz v tele e-mailu, budete presmerovaný na stránku pripomínajúcu vzhľad administrátorského rozhrania spoločnosti.

websupport_scam_podovdna stranka
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne po zadaní hesla budete presmerovaný na platobnú bránu, ktorá sa nijako neodlišuje od bežnej platobnej brány (pozn. redakcie: dokonca nemusíte zadať ani svoje heslo. Môžete zvoliť ľubovoľné prihlasovacie údaje).  Ako môžete vidieť nižšie, tak na dôveryhodnosti celej transakcie pridáva fakt, že v popise sú uvedené aj kontaktné údaje obchodníka, kde je vidno nie len webovú adresu spoločnosti Websupport, ale aj sídlo firmy.

websupport_podvodny mail_scam_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Určite nič nevypĺňajte a ani neplaťte! Ide o podvod. V prípade, ak ste sa prihlásili do falošného rozhrania administrátorského rozhrania, tak vám odporúčame obratom si zmeniť prihlasovacie údaje. V prípade, ak ste vykonali už platbu, tak vám odporúčame bezodkladne kontaktovať vašu banku so žiadosťou o pozastavenie transakcie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close