ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Pozor na pozadie, ktoré sa šíri prostredníctvom sociálnych sietí. Môže Vám zo smartfónu spraviť ťažítko!

Ak na tapetu narazíte, tak ju určite neskúšajte!

Zahraničný portál androidauthority upozorňuje na vskutku kurióznu situáciu spojenú s šíriacou sa tapetou pre smartfóny, ktorá je schopná spraviť z Vášho zariadenia ťažítko.

Portál poukazuje na skúseností viacerých používateľov fóra Reddit a sociálnej siete Twitter, ktorí sa stretli s pozadím, ktoré im znefunkčnilo smartfón. Problém sa pritom dotýka viacerých známych výrobcov smartfónov. Konkrétne sa spomínajú spoločnosti Google, Samsung, OnePlus, Nokia a Xiaomi, pričom problém sa priamo dotýka viacerých modelov smartfónov spomínaných výrobcov.

Ako môžete vidieť nižšie, tak jednoduché pozadie, na ktorom je rieka a hory, dokáže zo smartfónu spraviť nefunkčné zariadenie. Po nastavení tapety systém telefónu začne padať a to aj v prípade reštartovania zariadenia. Tapeta zo smartfónu urobila doslova len ťažítko.

Jediným riešením tejto situácie je urobiť továrenské reštartovanie smartfónu pomocou tlačidla ovládania hlasitosti a tlačidla zapínania zariadenia. Bohužiaľ však týmto krokom dôjdete aj o všetky dáta uložené v telefóne.

Aktuálne nie je známa príčina tejto chyby, pričom je ju možné reprodukovať pomocou rôznych emulátorov. Je však pravdepodobné, že informácie zapísane v tapete sa nejakým spôsobom dostáva do konfliktu so systémom Android. Nie je však zatiaľ známe, či ide len o „náhodu“ alebo o cielený útok, ktorý využíva existujúcu zraniteľnosť systému.

Mimochodom, s podobným problémom sme sa prvýkrát mohli stretnúť ešte v roku 2018, kedy sa viacerí používatelia stretávali s rovnakou situáciou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close