NávodyXiaomi

Poznáte VLOG funkciu vo vašom Xiaomi smartfóne? Čo to je a kde ju aktivovať?

Režim VLOG vo fotoaparáte Xiaomi smartfónov je funkcia, ktorá môže slúžiť pre zábavu i kreatívnu tvorbu. Pozrite sa, ako ju aktivovať.

Xiaomi smartfóny v sebe skrývajú množstvo užitočných i menej užitočných funkcií. A zatiaľ čo niektoré slúžia k vylepšeniu výkonu či lepšiemu fungovaniu smartfónu, iné sú zasa v smartfónoch skôr pre zábavu. V našich modeloch sa nachádza i VLOG funkcia, ktorá slúži skôr pre zábavu, no keď sa do nej riadne pustíte, môžete z nej vyprodukovať i pekné diela. Kde ju nájdete a na čo konkrétne slúži? Pozrite sa na to spolu s nami!

Na čo VLOG funkcia slúži?

Ako už názov tejto funkcie napovedá, režim VLOG v našom Xiaomi, resp. Redmi a Poco smartfóne umožňuje natáčať krátke videá, teda tzv. vlogy. Funkcia prišla do smartfónov spolu s nadstavbou MIUI 12, ide teda o pomerne mladú súčasť smartfónov, ktorá na seba zatiaľ neupútala veľkú pozornosť.

Vďaka VLOG režimu môžete vytvárať krátke kreatívne videá s dĺžkou od 12 do 17 sekúnd. Kreativite sa medze nekladú a na výber máte z niekoľkých režimov, ktoré za vás upravia animácie i zvuk videí. Všetko o čo sa musíte postarať vy je materiál, ktorý natočíte a následne si VLOG upraví video podľa vami zvoleného štýlu.

Kde túto funkciu nájdeme?

Zábavná funkcia sa v našom smartfóne nachádza priamo v aplikácii fotoaparátu. Nájdeme ju medzi početnými režimami kamery, ktoré vstavaná aplikácia od Xiaomi podporuje a práve tie sú často dôvodom, prečo využívať pôvodnú aplikáciu a nie iné alternatívy. K VLOG režimu sa dostanete nasledovne.

  • Otvorte aplikáciu Fotoaparát
  • V režimoch fotoaparátu vyberte možnosť Viac
  • Klepnite na možnosť VLOG
  • Vyberte si štýl, v ktorom chcete natáčať a tvorte!

Niektoré režimy akým je i VLOG sa v smartfóne primárne nachádzajú, no treba ich stiahnuť. Pri prvom spustení režimu a výbere štýlu sa teda uistite, že ste pripojení k internetu, inak sa môže stať, že režim krátkych videí nespustíte. Nejde o veľký súbor s dlhým sťahovaním, preto nie je problém zapínať aplikáciu i na mobilných dátach.

Poznali ste funkciu pre krátke videá i vy? A skúsite ju? Podeľte sa s nami o vaše výtvory v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close