SpravodajstvoZariadenia

Poznáme výsledky DXOMARK testu Motoroly Edge+. Je na úrovni minuloročných vlajkový lodí

Motorola Edge+ v teste DXOMARK neprekvapila

Motorola Edge+ je smartfón, ktorý bol predstavený ku koncu apríla. Okolo zariadenia bol vcelku veľký rozruch. O smartfóne sa totiž hovorilo ako o zariadení, ktoré vracia Motorolu „medzi elitu“. Neskôr sa objavili informácie, že Motorola ešte nemá jasno v tom, koľko veľkých aktualizácií prinesenie pre smartfon. Vo svojom vyjadrení, ktoré si môžete pozrieť nižšie, spoločnosť prisľúbila, že smartfón dostane Android 11. Ďalšia aktualizácie  mali byť otázne. Na danú tému v prvej polovici mája upozorňoval portál androidauthority.com.

„Budeme podporovať aktualizácie softvéru tak často a tak dlho, kým budeme mať pocit, že to prospeje našim zákazníkom. Aj keď nemáme absolútny záväzok v počte aktualizácií, zákazníci Edge môžu tento rok očakávať aktualizácie zabezpečenia vrátanie inovácie na operačný systém Android 11.“

Samozrejme, že toto vyjadrenie rozhorčilo viacerých zákazníkov. Kúpiť si novinku na trhu s cenovkou okolo 1 000€ a mať „istotu jednej veľkej aktualizácie“ by nepotešilo nikoho. Spoločnosť neskôr prisľúbila, že zariadenie  dostane minimálne 2 veľké aktualizácie.

Fotoaparát je na úrovni minuloročných vlajkových lodí

Fotoaparát smartfónu pravdepodobne nebude hlavným lákadlom zariadenie. Dôvodom je, že odborná porota DXOMARK, ktorá hodnotí kvalitu fotoaparátov, udelila smartfónu slabých 113 bodov. Smartfón sa tak zaradil na zdieľanú 19.-21. priečku, spolu so smartfónmi Honor 20 Pro a Samsung Galaxy S10+. Okolo zariadenia sa pohybujú ešte smartfóny ako Google Pixel 4, Huawei Mate 20 Pro, Xiaomi Mi 9, OnePlus 7 Pro a ďalšie.

Motorola Edge+_dxomark
Zdroj: DXOMARK

Zariadenie disponuje hlavným 108-megapixelovým snímačom so svetelnosťou f/1.8, ultraširokouhlým snímačom s rozlíšením 16-megapixelov s uhlom záberu 117 stupňov, teleobjektívom s rozlíšením 8- megapixelov a 3D ToF snímačom.

Hardware vyzerá slušne

Druhým dychom však treba dodať, že smartfón je nabitý celkom slušným hardwarom. Zariadenie je poháňané procesorom Snapdragon 865, grafickým čipom Adreno 650 a 12GB RAM v kombinácii so 256GB úložným priestorom typu UFS 3.0.  Za spomenutie tiež stojí, že zariadenie ponúka 6,7“ AMOLED displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov so zobrazovacou frekvenciou 90Hz. Nechýba ani podpora HDR10+.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close