fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Poznáme takmer všetko o novom dostupnom smartfóne Galaxy M30 od Samsungu. Ponúkne obrovskú batériu a prémiový fotoaparát

Pomaly, ale isto sa blíži predstavenie vlajkonosičov juhokórejskej spoločnosti Samsung v podobe nových smartfónov Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e. Všetky tri smartfóny môžeme bezproblémovo zaradiť do kategórie prémiových smartfónov, ktorých cenovka bude takmer určite atakovať hranicu 1000 eur.

Ceny smartfónov stále rastú

Cenovka prémiových smartfónov s operačným systémom Android sa ale za posledných pár rokov stále bližšie približuje ku smartfónom od spoločnosti Apple, z čoho ťažia výrobcovia smartfónov strednej triedy, najmä čínski giganti Xiaomi a Huawei. Svoje medzery v tomto segmente si ale začínajú uvedomovať aj prémioví výrobcovia, medzi ktorých patrí aj Samsung. Ten segment strednej triedy zahltil množstvom nových smartfónov rady Galaxy A, no ich cenovka taktiež nepatrí medzi tie najprívetivejšie pre peňaženku.

Samsung Galaxy M

Riešením je novo vznikajúca rada smartfónov Galaxy M, ktorej prvých križiakov M10 a M20 poznáme, no Samsung má v rukáve menšie eso, ktoré môže na trhu s lacnými smartfónmi naozaj zamiešať karty. Má byť ním nový Galaxy M30, ktorý má ponúknuť všetko to, čo bežný používateľ od smartfónu požaduje.

Výborné technické špecifikácie

Žiadne informácie o pripravovanom smartfóne Galaxy M30 zatiaľ nie sú oficiálne, no pochádzajú zo spoľahlivých zdrojov. Podľa uniknutých informácií by mal byť nový Galaxy M30 vybavený obrovským 6,38-palcovým Full HD+ AMOLEDdisplejom s rozlíšením 1080 x 2220 pixelov s V výrezom pre selfie fotoaparát. V útrobách smartfónu by mal byť ukrytý výkonný procesor Exynos 7904, ktorému bude dopomáhať v najvyššej konfigurácii až 6GB RAM. Čo sa úložného priestoru týka, používatelia si budú môcť zvoliť zrejme medzi 64GB alebo 128GB interným úložiskom.

V tomto segmente najviac žiadané aspekty

Častou podmienkou zákazníkov v tomto segmente, je kvalitný fotoaparát a veľká kapacita batérie. Samsung pochopiteľne nie je žiadnym ignorantom a prosby zákazníkov vyslyšal. Nový Galaxy M30 vďaka tomu príde až s trojicou zadných fotoaparátov (13MP f / 1,9 + 5MP f / 2,2 + 5MP f / 2,2) a vynikajúcim predným fotoaparátom (16 MP f / 2,0). Kapacita batérie sa vyšplhala na fantastických 5000mAh, čo by mohlo postačiť aj na dvojdňovú výdrž.

V neposlednom rade treba spomenúť aj celkom prívetivú váhu, iba 175 gramov, konektor USB-Type C a bohužiaľ, operačný systém Android 8.1 Oreo. Potencionálna dostupnosť tohto smartfónu v našich končinách, poprípade jeho cena, je zatiaľ neznáma a na bližšie informácie si budeme musieť ešte chvíľku počkať.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Samsung India)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close