Spravodajstvo

Poznáme rebríček najhodnotnejších značiek na svete. Takto dopadli známy výrobcovia smartfónov

Najhodnotnejšou značkou na poli výrobcov smartfónov je Apple.

Ktoré značky sú najcennejšími na svete? Pravdepodobne každý z nás bude mať na túto tému iný názor. Ako taký ucelený odhad o cene značiek nám najnovšie prináša spoločnosť Kantar BrandZ, ktorá  vyhodnotilo hodnotu značiek na základe približne 4-miliónov spotrebiteľských rozhovorov naprieč 512 kategóriami a 51 trhmi. Výsledkom ich práce je vyselektovanie 100 najhodnotnejších značiek na svete zo vzorky 18 500  značiek.

Amazon je najhodnotnejšou značkou na svete

Prejdime však k samotným výsledkom. Ako môžete vidieť nižšie, tak najhodnotnejšou značkou na svete je spoločnosť Amazon, ktorá je prenasledovanou známym výrobcom smartfónov a ďalšej elektroniky, spoločnosťou Apple. Prvú trojicu uzatvára softwarový gigant, Google. Na štvrtej priečke sa umiestnil Microsoft. Nižšie si môžete pozrieť TOP 10 najhodnotenejších spoločností na svete. Rovnako treba povedať, že cena značiek je uvádzaná v miliardách dolárov.

10 najhodnotnejsich znaciek na svete 2021
Zdroj: kantar

Analytici ďalej dodávajú, že celková hodnota najhodnotnejších značiek v roku 2021 vzrástla v porovnaní s minulým rokom o 42% na hodnotu presahujúcu 7-biliónov dolárov.

hodnota 100 top znaciek
Zdroj: kantar

Tigrom, čo sa týka rastu hodnoty značky, je podľa výsledkov štúdie spoločnosť Tesla, ktorá sa umiestnila na 47. priečke. Podľa publikovaných dát, hodnota značky ako takej, je 43-miliárd dolárov. To predstavuje rast hodnoty značky v porovnaní s minulým rokom o +275%. Analytici zároveň dodávajú, že do rebríčka v tomto roku vstúpilo 13 nových hráčov. Ide napríklad o spoločnosti ako Nvidia, Zoom, AMD, či Spotify.

Prejdime však teraz k samotnému zoznamu 100-najhodnotnejších značiek na trhu, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

100 najhodnotnejsich znaciek na svete_2021
Zdroj: kantar

Dovoľte nám dať vám zároveň do pozornosti výrobcov smartfónov:

  • 1.Apple (611 997 miliárd dolárov)
  • 2.Google* (457 998 miliárd dolárov)
  • 42. Samsung (46 371 miliárd dolárov)
  • 50. Huawei (38 021 miliárd dolárov)
  • 70. Xiaomi (24 885 miliárd dolárov)

Ako môžete vyššie vidieť, tak  v rebríčku 100-najhodnotnejších značiek je relatívne málo výrobcov smartfónov. Rovnako treba dodať, že Google sa v rebríčku na druhej priečke umiestnil najmä vďaka inými odvetviam podnikania, ako sú smartfóny.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close