HuaweiSpravodajstvo

Poznáme „prvú lastovičku“, ktorá prejde z Mobilných služieb Google na Mobilné služby Huawei

Poznáme prvého výrobcu smartfónov s výnimkou Huaweiu, ktorý by mal prejsť z Mobilných služieb Google na Mobilné služby Huawei.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei aktívne vyvíja alternatívu k Google službám. Odhliadnuc od operačného systému HarmonyOS, ide o Mobilné služby Huawei. Vo svojej podstate ide o vývojárske rozhranie, ktoré „poháňa“ aplikácie. Pomocou týchto nástrojov vývojári totiž prepájajú jednotlivé funkcie, aby korektne pracovali s rozhraním systému.

Špekulovalo sa, že Mobilné služby Huawei bude využívať aj Honor. Ten však odpovedal vyhýbavo. „Nevidím dôvod, aby sme nespolupracovali s Google“ povedal George Zhao Mingom, generálny riaditeľ spoločnosti ešte koncom januára. Neskôr sa však objavili informácie, že niektoré telefóny by predsa len mohli teoreticky využívať platformu spoločnosti Huawei. Druhým dychom však treba povedať, že na globálnom trhu, Honor bude bezpochyby pretláčať dobre zabehnutý Android a Mobilné služby Google.

Nie Honor, ale Meizu má prejsť na HMS

Portál phonearena najnovšie upozorňuje na odvážny krok výrobcu smartfónov Meizu, ktorý podľa všetkého bude prvou spoločnosťou s výnimkou Huaweiu, ktorá bude používať HMS (Mobilné služby Huawei) namiesto Mobilných služieb Google. Portál sa odvoláva na Akiba Ziluo, zamestnanca spoločnosti, ktorý prišiel s týmito novinkami.

Druhým dychom však treba povedať, že naprieč Čínou pri prechode z Google služieb na iné alternatívne riešenie, používatelia nemusia ani postrehnúť túto zmeny. Dôvodom je, že naprieč Čínou Google služby nie sú vo všeobecnosti dominantnými.

Rovnako treba povedať, že Mobilné služby Huawei raketovo rastú. V súčasnosti majú cez 530-miliónov aktívnych používateľov na mesačnej báze a rovnako pribúdajú aj vývojári, ktorých je aktuálne viac ako 2,3-milióna. HMS je preto pre čínskych výrobcov celkom zaujímavou alternatívou a pri pohľade na to, čo sa stalo Huaweiu v súvislosti so sankciami zo strany amerických úradov, postupný prechod dáva zmysel. Nehovor viac o tom, že Mobilné služby Huawei nie sú viazané, ako na telefóny Huawei, tak ani na HarmonyOS ako taký. Môže byť  využívané aj v kombinácii s Androidom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close