fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZaujímavosti

Poznáme prvé informácie o novom Bluetooth 5.1. Najväčšou výhodou má byť schopnosť zistenia polohy zariadení

Štandard Bluetooth 5.0 bol vydaný ešte v júni v roku 2016 a rýchlo získal popularitu vo svete technológii. Pravdepodobne to bude nižšou spotrebou elektrickej energie, 2 Mbps prenosovou rýchlosťou alebo tým, že môžete pripojiť dve audio zariadenia súčasne. Na ceste je ale ešte novší a pokročilejší štandard, ktorý príde s ďalším zásadným vylepšením.

Nový štandard už majú v rukách vývojári

Tento týždeň spoločnosť Bluetooth SIG oznámila, že vývojárom odovzdala novú generáciu bezdrôtovej prenosovej technológie, Bluetooth 5.1. Najvýznamnejšou zmenou bude zrejme funkcia smerovania.

Presnejšie určovanie polohy

Spoločnosť stojaca za Bluetooth dúfa, že nahradí určovanie polohy pomocou Wi-Fi štandardom 5.1, ktorý by mohol pomôcť programom, ktoré vyžadujú služby určovania polohy, napríklad GPS.

Už žiadny stratený ovládač

Spoločnosť Bluetooth SIG uviedla, že presnosť polohy sa bude dať určiť v centimetroch. To by mohlo byť užitočné pri navigácii v interiéroch napríklad pri hľadaní ovládača od TV.

Medzi ďalšie funkcie patrí optimalizovaný GATT (Common Attribute Profile), ktorý zlepšuje párovanie a rýchlosť komunikácie. Jedná sa o náhodný kanálový index, ktorý má za úlohu zmenšovať straty v paketoch a zabezpečuje rýchlosť odozvy Bluetooth.

Zdroj: Gizchina.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close