SpravodajstvoTECHNOLÓGIEVeda a výskum

Poznáme predpokladaný termín, kedy Qualcomm predstaví novú radu vlajkových procesorov

Qualcomm by mala začiatkom budúceho mesiaca predstaviť novú radu procesorov Snapdragon 865, ktorá by mala poháňať budúcoročné vlajkové lode.

Podľa najnovších správ sa očakáva, že spoločnosti Qualcomm oznámi novú generáciu procesorom Snapdragon 865 počas nadchádzajúceho summitu „Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2019“, ktorý sa bude konať 3. až 5. decembra 2019 na Havaji v meste Maui. Na tému upzoroňuje portál Gizmochina.com.

Snapdragon 865

Model Snapdragon 865 má byť mozgom všetkých vlajkových telefónov nadchádzajúceho roka. Vďaka najnovšiemu úniku informácií, sa ku nám dostali technické detaily ešte pred jeho zverejnením.

Zdroj: Digital chat station

Čínsky bloger menom Digital Chat Station odhalil konfiguráciu tohto nového procesora. Podľa jeho príspevku sa jedná o  osemjadrový procesor, rovnako ako v prípade modelov 855 a 855+. Rozložením procesorov bude mať podobnú konfiguráciu ako jeho predchodcovia, ale aj napriek tomu by mal ponúknuť vyšší výkon. Jedná sa o 1+3+4 jadrovú zostavu / 1 x 2.84 GHz Cortex-A77, 3 x 2.42GHz Cortex-A77 a  4 x 1.8GHz Cortex-A55. Podľa dostupných informácií vy prechod na novú generáciu mal znamenť nárast výkonu o 20%.

Snapdragon 865 sa podľa všetkých údajov objaví poprvýkrát v mobiloch značky Samsung, presnejšie v  sérii Galaxy S11. Súčasťou procesoru by mal byť aj 5G modem, a  to Snapdragon X55 modem.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close