ŠPEKULÁCIEZariadenia

Poznáme predpokladaný dátum predstavenia Nokie 9, ktorá by mala prísť s 5 šošovkami

Nokii 9 sme mohli počuť toho relatívne veľa. Prvé zmienky o nej začali brázdiť zákulisie koncom roka 2017 kedy bol predstavený smartfón Nokia 8. Neskôr spoločnosť HMD predstavila smartfón Nokia 8 Sirocco, ktorému viacerí dávali prívlastok 9.

Nokia 9 by mala byť predstavená v 1. kvartáli 2019

Najnovšie podľa zákulisných správ, ktoré sa šíria ako blesk sa začalo hovoriť o tom, že spoločnosť HMD by mala predstaviť Nokiu 9 vo februári roku 2019, konkréte na MWC 2019.

Zatiaľ však tieto informácie neboli oficiálne potvrdené samotnou spoločnosťou. S informáciami prišiel kanál „Nokia anew“ na sociálnej sieti Twitter odvolávajúci sa na zdroje priamo zo spoločnosti , ktorý už viackrát úspešne predpovedal plány spoločnosti.

Nokia 9 by mal byť výnimočný smartfón, ktorý sa bude už na prvý pohľad odlišovať od konkurencie. Má priniesť totiž nie 2 alebo 3 šošovky, ale rovno 5 pričom každá šošovka bude mať svoj vlastný účel. Ďalej sa predpokladá, že smartfón ponúke procesor Snapdragon 855, ktorý by mal byť čoskoro oficiálne predstavený spoločnosťou Qualcomm.

Zdroj: Nokia anew via gizmochina.com

TIP  "Pomoc je na ceste," tvrdí Google. Nové smartfóny strednej triedy Pixel 3a Pixel 3a XL uvidíme už 7. mája
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close