SpravodajstvoWindows

Poznáme minimálne hardwarové špecifikácie pre Windows 10 Cloud

O Windowse 10 Cloud sa popísalo toho v poslednej dobe mnoho, kde sa aj nám podarilo zachytiť veľkú škálu tém. Avšak, doteraz nebol známy jeden dôležitý fakt, ktorým sú minimálne hardwarové špecifikácie, ktoré sa podarilo internetovému portálu Windowcentral.com odkryť.

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku, tak minimálne hardwarové špecifikácie  pre spustenie operačného systému Windows 10 Cloud sú: 4-jadrový procesor (Celeron a vyššia rada), 4GB RAM, 32GB pamäť, batéria s min. 40 WHr (Watthodiny), EMMC alebo SSD, dotykové pero, resp. možnosti ovládania zariadenie dotykom.

Zdroj: Windowscentral.com

Mimochodom, v rámci tabuľky vyššie si všimnite aj viacero zaujímavých faktorov. Jasne z nej vyplýva, že Windows 10 Cloud bude súperiť o zákazníkov hlavne s Chrome Bookmi od Google, pričom z porovnania je vidno, že cieľom Microsoft je momentálne sa priblížiť k vlastnostiam ChromeBooku, avšak s jedným rozdielom – Windows 10 Cloud bude bojovať o iných zákazníkov ako sú študenti. Druhou zaujímavosťou je aj to, že spoločnosť dáva veľký dôraz na výdrž batérie, čomu nasvedčuje aj posledná aktualizácia systému Windows 10 (Build 16179) kde bola predstavená nová vlastnosť systému – Power Throttling, ktorej cieľom je optimalizovať systémové procesy bežiace na pozadí.

Zdroj: Windowscentral.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky