SpravodajstvoWindows

Poznáme dĺžku podpory aktualizácií pre Windows 10

S príchodom Windows 10, ktorý je očakávaný 29. júla  sa dočkáme aj novej predajnej stratégie Windowsu ako modelu služby (napr. ako je iOS od spoločnosti Apple), pod ktorým si môžete predstaviť jeden produkt s dlhou životnosťou. Samozrejme, že Microsoft neplánuje vydať len Windows 10 a tým by skončila podpora tohto produktu, ale už nebude prebiehať vydávaním nových operačných systémov, ale prostredníctvom drobných a pravidelných aktualizácií.

Tento nový obchodný model Microsoftu u mnohých používateľov vyvolal viacero otázok, a niektoré z nich Microsoft včera zodpovedal. Na produktovej stránke Microsoftu sa môžete od včerajšieho dňa dočítať napríklad dĺžku podpory pre jednotlivé operačné systémy. Nižšie si môžete pozrieť časové rozpätie jednotlivých operačných systémov (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10) v prehľadnej tabuľke.

Podpora jednotlivých systémom Windows zo strany Microsoftu
Podpora jednotlivých systémom Windows zo strany Microsoftu

Ďalej, na stránkach Microsoftu nájdete aj vyjadrenie týkajúce sa aktualizácií, v ktorom sa píše:

Aktualizácie sú kumulatívne, teda každá aktualizácia je postavená na predchádzajúcej aktualizácii. Zariadenia musia mať nainštalovanú najnovšiu aktualizáciu aby ich systém bol stále podporovaný. Aktualizácie môžu zahŕňať nové funkcie, opravy (napr. bezpečnostné, resp. iné), alebo  ich kombinácie. Zariadenia nemusia byť kompatibilné prijímať najnovšie aktualizácie, ak hardvér nebude kompatibilný, budú mu chýbať ovládače, alebo nebudú mať originálne príslušenstvo výrobcu.  Samotné aktualizácie sa môžu od seba líšiť v závislosti od krajiny, regiónu, internetového pripojenia k sieti, mobilného operátora alebo hardvérových variantov zariadení.

Zdroj: Microsoft.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close